"Kunszt projektowania i zakładania założeń ogrodowych w klimacie umiarkowanym"

Trudno znaleźć dziś prawdziwych specjalistów od projektowania i zakładania ogrodów. Firm ogrodniczych powstało na rynku bardzo wiele, ale zlecając zaprojektowanie swojego wymarzonego ogrodu warto postawić na specjalistów. Szczególnie jeśli chcemy, aby nasz ogród został zaprojektowany i wykonany w sposób oryginalny. Wyobraźmy sobie na przykład ogród w stylu japońskim zlokalizowany wokół klasycznej polskiej willi. Albo ogród w stylu francuskim, który wymaga stałego nadzoru i wykonywania prac konserwacyjnych przynajmniej 1 raz w tygodniu w sezonie.

Drewniane elementy konstrukcyjne w domu, zawsze wiążą się z ponadczasowym stylem.

Dla wielu ludzi, drewno w domu, zwłaszcza te elementy, które są bogato zdobione i starannie wykonane, reprezentuje wszystko, co zostało najlepszego z poprzednich pokoleń. Schody, jeśli chodzi o wystrój są często niedocenianym elementem domu. 
Zajmują zazwyczaj dużą część pokoju lub korytarza i nie powinny być pominięte z punktu widzenia projektowego. Pięknie rzeźbione drewniane balustrady i poręcze zawsze przyciągną wzrok gości. Schody drewniane wyglądają o wiele bardziej interesująco i piękniej niż te z metalu czy posadzki. Stanowią idealne uzupełniają starego domu. Na dodatek, pięknie rzeźbione balustrady, poręcze i schody, dodają magicznego urokowi domu, dzięki czemu wydaje się jakby prowadziły w nieznane, baśniowe tereny. 
Jakie elementy wykończeniowe mogą być drewniane oprócz schodów?
Do takich elementów należą bez wątpienia należą do nich drewniane meble. Nowoczesne meble drewniane, nawiązują do tych z pierwszej połowy XX wieku – masywnych i ciężkich mebli z litego drewna, w swojej współczesnej wersji łączą trwałość i solidność masywnych mebli drewnianych z lekkim i prostym designem, spopularyzowanym szczególnie w projektach mebli lat ’60 i ’70. karnisze. Kolejnym drewnianym elementem wartym uwagi są również karnisze. Mogą charakteryzować się prostą lub też bardziej skomplikowaną formą. 
Tak czy inaczej stanowią bardzo elegancki akcent w każdym pomieszczeniu. Karnisze są elementami ,które doskonale łączą piękno z funkcjonalnością. Razem z firankami i zasłonami są idealnym dopełnieniem pomieszczenia. Powodują jego ocieplenie, przestrzeń staję się bardziej przyjazna i przytulna. Źródło: http://www.artel-art.pl

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz