krowy jedzące słome

Jak wybrać dobry rozdrabniacz słomy i ścielarkę?

Rozdrabniacz słomy to maszyna pomocna w każdym gospodarstwie, które bazuje na hodowli zwierzęcej. To również idealne rozwiązanie dla sadowników i ogrodników, gdzie słoma jest istotnym elementem właściwej produkcji.

Rozdrabniacz słomy to maszyna pomocna w każdym gospodarstwie, które bazuje na hodowli zwierzęcej. To również idealne rozwiązanie dla sadowników i ogrodników, gdzie słoma jest istotnym elementem właściwej produkcji.

Ścielarka do słomy i rozdrabniacz – jak to działa?

Maszyna działa na zasadzie zasysania surowca i wydmuchiwaniu go do miejsca docelowego. Istotna jest funkcjonalność urządzenia. Zarówno rozdrabniacz, jak i ścielarka to doskonałe rozwiązanie, które minimalizuje pracę człowieka i rąk ludzkich. Urządzenie nie tylko rozdrabnia, ale również rozścieła materiał, co znacznie ułatwia pracę gospodarzom, sadownikom i ogrodnikom.

Urządzenia do rozdrabniania słomy – zalety

Maszyny z pewnością ułatwiają codzienne czynności. Pozwalają oszczędzić czas i straty materiału. Dodatkowo przy rozdrabnianiu i rozściełaniu nie wydobywa się tyle kurzu i pyłu. Słoma jest przy tym odpowiednio wentylowana, dzięki czemu nie zbryla się i rozkładana jest równomiernie. To dodatkowo wpływa na świeżość surowca. To maszyny ekonomiczne i wydajne, które znacznie oszczędzają czas.

Rozdrabniacz słomy – gdzie się przydaje?

Słoma to niezbędny element ściółki w legowisku oraz cenny składnik pasz. Dodatkowo służy również do nawożenia ziemi, jednak musi być równomiernie rozprowadzona na powierzchni. Konieczne jest również odpowiednie jej rozdrobnienie, by całość stanowiła cenny nawóz. Zatem to niezastąpiony pomocnik w każdym gospodarstwie.

Z surowca korzystają również sadownicy i ogrodnicy. Materiał pozwala znacznie ograniczyć rozrost chwastów. Dlatego takie rozwiązanie stosuje się na grządkach z truskawkami, borówkami czy malinami.

Jak wybrać właściwy sprzęt?

Wybór odpowiedniego sprzętu to często nie lada wyzwanie. Liczy się bowiem nie tylko cena, ale również parametry i wydajność maszyny. Na co zwrócić uwagę?

  1. Ścielarka samodzielna i kompatybilna z innymi urządzeniami – Rynek oferuje kompleksowe rozwiązania, które wpływają na ich funkcjonalność. Firma BVL oferuje bowiem urządzenia w pełni samodzielne, jak i zintegrowane z ciągnikiem, wozem paszowym lub innym pojazdem.
  2. Załadunek od góry – Warto również upewnić się co do załadunku materiału. Zarówno sposób automatyczny, jak i ręczny to kwestia własnego wyboru, jednak automatyzacja gospodarstwa znacznie przyspiesza prace i ogranicza udział człowieka. Ponadto załadunek materiału od góry ogranicza straty materiału, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności.
  3. Pojemność i wielkość urządzenia – Wybierając odpowiedni sprzęt, należy wziąć pod uwagę możliwości i wielkość pomieszczenia. Urządzenia o dużych gabarytach z pewnością nie zmieszczą się w małej przestrzeni. W związku z tym warto przemyśleć zakup urządzenia zintegrowanego z innymi urządzeniami. Należy jednak dodać, że wielkość maszyny przekłada się bezpośrednio na jej pojemność i możliwości przerobowe.
  4. Baloty – dodatkowa korzyść – Firma BVL oferuje maszyny, do których można wrzucać całe baloty zarówno okrągłe, jak i w formie kostek. Wielu gospodarzy przechowuje w ten sposób słomę, gdyż to praktyczne rozwiązanie.

BVL- funkcjonalne i trwałe ścielarki

Firma BVL od lat dostarcza na rynek maszyny i urządzenia najwyższej jakości, które testuje w „polowych” warunkach. Stosuje przy tym kompleksowe rozwiązania, które wpływają na funkcjonalność i wielozadaniowość. W związku z tym ścielarki BVL to dwa typy urządzeń:

  1. Samodzielne – Vcomfort Bedding – Zawiesza się je na ciągniku lub ładowarce, a ich zaletą jest wielozadaniowość i dodatkowe funkcje.
  2. Zintegrowane z wozem paszowym – Vcomfort Turbo – Maszyna dzięki temu jest kompaktowa i pozwala na montaż zarówno z przodu, jak i tyłu wozu.
  3. Ścielarki Tuchel – samodzielne maszyny do zadań specjalnych – Firma BVL oferuje sprzęt samodzielny, zintegrowany z nośnikiem narzędzi Tuchel-Trac-Trio. Model „E” dodatkowo posiada zamiatarkę legowisk, model „F” posiada przenośnik ślimakowy.
  4. Pełna oferta na https://agrotech-junoszyn.pl/bvl/scielarki/

Urządzenia BVL to maszyny trwałe i funkcjonalne. Z pewnością sprawdzą się w każdym gospodarstwie, sadzie i ogrodzie. Wybierając właściwy sprzęt, należy odpowiednio dostosować parametry do możliwości i potrzeb przedsiębiorstwa.

One thought on “Jak wybrać dobry rozdrabniacz słomy i ścielarkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gruz przemysłowy Previous post Jak możemy wykorzystać gruz przemysłowy?
umywalka w łazience Next post Umywalka z szafką – czy warto się na nią zdecydować?