Dzieci pływają w dmuchanym basenie w ogrodzie

Baseny dmuchane – frajda (nie tylko) dla najmłodszych

W czasie słonecznej i ciepłej aury trudno znaleźć dla dzieci bardziej konkurencyjną pod względem atrakcyjności rozrywkę niż zabawa w basenie. Dmuchany basen pomoże w realizacji tego pomysłu, nawet jeśli nie dysponujemy dużą działką.

Basen ogrodowy to marzenie nie tylko wielu dorosłych osób, ale także dzieci. Te drugie, jeśli chodzi o realizację tego marzenia, mają nieco łatwiej. O ile nie każda działka pod względem wielkości nadaje się do tego, by umieścić, czy wybudować na niej basen o wielkości, która pomoże dorosłym na swobodne korzystanie z atrakcji, o tyle basen dmuchany da się ulokować nawet na małej powierzchni. Niewielki dmuchany basenik czy też trochę większy basen ogrodowy tego typu, to na pewno wielka radość dzieci. A ponieważ czas wodnych zabaw na świeżym powietrzu nadchodzi, warto pomyśleć o tym, jaki basen sprawdziłby się w przydomowym czy też działkowym ogródku najlepiej.

Basen dmuchany  – co wziąć pod uwagę przy wyborze

Baseny ogrodowe dmuchane łatwo jest napompować (by jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, warto zaopatrzyć się w pompkę) i łatwo przechowywać (po spuszczeniu powietrza nie zajmują one dużo miejsca). Jednak zanim staniemy się właścicielami dmuchanego basenu, warto się zastanowić nad jego wielkością. Powinna być ona dostosowana do wieku dzieci czy dziecka oraz liczby użytkowników. W ten sposób basen ogrodowy swobodnie pomieści gromadkę maluchów, a ich zabawa będzie bezpieczna. Idealny basen ogrodowy dmuchany to taki, który swoim wyglądem przypadnie do gustu najmłodszym. Baseny dmuchane dostępne są zazwyczaj w różnych kształtach geometrycznych, a także bardziej fantazyjnych, przypominających różne morskie stworzenia czy wodne place zabaw w wersji mini. Ważne jest także to, by basen dmuchany był wykonany z atestowanych wytrzymałych materiałów, które nie są toksyczne. Warto zaopatrzyć się również w matę, którą kładziemy na podłoże, a która zabezpiecza spód basenu przed przebiciem. Konstrukcja basenu powinna zapewnić jego stabilność.

Akcesoria do basenów dmuchanych

Zabawa w basenie w chłodnej wodzie w letnie dni może być dodatkowo urozmaicona, jeśli dokupimy do basenu dmuchane piłki, koła czy stoliki lub inne tego typu zabawki. W basenach typu plac zabaw sprawdzą się też takie akcesoria jak ślizgawka.

W ciepłe czy też upalne dni basen dmuchany będzie atrakcją twojego ogrodu. Zapewni też rozrywkę najmłodszym, a co najważniejsze: będzie to rozrywka aktywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Modne i eleganckie meble ogrodowe Previous post Kupujemy meble ogrodowe – poradnik
Zamontowana szara roleta zewnętrzna Next post Rolety zewnętrzne – dopasowane do potrzeb i… gustu