Morze Bałtyckie.

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Artykuł sponsorowany.

Dobry pomysł na udane wakacje? Oczywiście wyjazd nad polskie morze. To wspaniały sposób na połączenie aktywnego wypoczynku z obcowaniem z przyrodą, poznawaniem lokalnych kultur i zwiedzaniem ciekawych miejsc, a do tego szansa na zadbanie o zdrowie. Nadmorskie powietrze pełne jest jodu, który korzystnie wpływa na ludzki organizm. Warto zatem zarezerwować noclegi w komfortowym ośrodku i wyruszyć na wybrzeże. Co ciekawego można zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Rozrywka

Warto pobyt spędzać w miejscach, w których pracuje profesjonalna obsługa świadcząca porady, co warto zobaczyć. Taki jest hotel w Jastrzębiej Górze – Astor. Każdy klient może liczyć na polecenie ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia. Miasto stwarza wiele możliwości skorzystania z udanej rozrywki. Przede wszystkim warto odwiedzić (szczególnie z dziećmi) Muzeum Figur Woskowych, w których można sfotografować się z figurami np. Bruce’a Lee czy Donalda Trumpa. Takie zdjęcia to zawsze ciekawa pamiątka z wakacji.

Na dużą dawkę atrakcji można liczyć też na Wystawie Prehistorycznych Bestii, czyli muzeum z bardzo realistycznie odwzorowanymi modelami zwierząt, które zamieszkiwały Ziemię przed milionami lat. Są to np. kraby, praskorpiony czy rekiny.

Absolutnie punktem koniecznym do zaliczenia na turystycznej mapie jest nadmorska Promenada Światowida, na której można kupić wiele pamiątek. Miłośnicy ciekawostek powinni też odwiedzić tzw. Gwiazdę Północy, czyli obelisk stanowiący najbardziej wysunięty w Polsce na północ obiekt.

Przyroda i aktywność fizyczna

Pracownicy hotelu w Jastrzębiej Górze Astor zawsze polecają swoim gościom obcowanie z piękną przyrodą wybrzeża. W okolicach nie brakuje tras, które dobrze jest przejść. Jest to przede wszystkim Lisi Jar, czyli piękny leśny wąwóz znajdujący się między Jastrzębią Górą a Rozewiem. Stanowi on część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Podziwiać można między innymi ponad stuletnie buki. Miasto to także piękne klifowe wybrzeże porośnięte bukami i dębami, które ciągnie się na wysokości 33 m n.p.m. Atrakcją są tutaj okazy potężnych drzew z obwodami pnia nawet 400 cm.

Osoby, które lubią spędzać czas aktywnie, również znajdą coś dla siebie. Hotel w Jastrzębiej Górze Astor informuje, że w pobliżu znajduje się cała sieć leśnych szlaków nordic walking, które umożliwiają dbanie o kondycję i jednocześnie podziwianie piękna przyrody.

Zabytki

Jastrzębia Góra to również miejsce, w którym podziwiać można piękne zabytki lokalnej architektury. Osoby, które interesują się tą sztuką, powinny przespacerować się wzdłuż ul. Bałtyckiej, na której znajduje się wiele imponujących willi zaprojektowanych i wykonanych w kaszubskim stylu, które pochodzą z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Dwa ciekawe obiekty mieszczą się też przy ul. Królewskiej. Mieszczą się na niej dwie pierwsze wille w mieście, czyli słynna „Kaszuba” Szymańskiego i dom Pawłowicza. Kolejny piękny budynek można obejrzeć przy wejściu do Lisiego Jaru. Został on wzniesiony przez hrabię de Rosset.

Wszystkie te atrakcje warto zobaczyć, przebywając w Jastrzębiej Górze. Miasto to przede wszystkim umożliwia spędzanie czasu na pięknych plażach, ale hotel w Jastrzębiej Górze Astor zawsze poleca rozszerzenie swojego planu dnia o zwiedzenie najważniejszych zabytków i punktów rozrywkowych.

One thought on “Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klimatyzacja w pomieszczeniu. Previous post Sposoby na obniżenie temperatury w domu
Biuro. Next post Remonty powierzchni biurowych