Mieszkanie urządzone pod klucz

Czy warto zdecydować się na wykończenie pod klucz w Warszawie?

Stołeczny rynek mieszkaniowy to szeroka gama nowych mieszkań do wyboru. Wielu deweloperów oferuje klientom możliwość wyboru dodatkowej usługi wykończenia lokalu pod klucz. Czy to dobra propozycja?

W Polsce najczęściej nowe mieszkania sprzedawane są w tak zwanym stanie deweloperskim. Oznacza on, że lokal będzie musiał być dodatkowo wykończony przed przeprowadzką. Z drugiej strony coraz więcej deweloperów oferuje także usługę polegającą na wykończeniu mieszkania pod klucz.

Czym jest standard pod klucz?

Standard wykończenia mieszkania określany jako „pod klucz” oznacza, że nieruchomość będzie wykończona przez współpracującą z deweloperem ekipę. Wówczas klient nie musi poszukiwać samodzielnie robotników i nie musi samodzielnie zajmować się wyborem materiałów i ich zakupem.

Klient decydujący się na wykończenie pod klucz w Warszawie musi jedynie wybrać odpowiadające mu materiały z katalogu – resztą zajmie się ekipa wykończeniowa.

Usługa wykończenia mieszkania pod klucz najczęściej obejmuje:

  • malowanie sufitów i ścian
  • wykończenie podłogi – panele, płytki
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kompleksowe wykończenie łazienki – kafelkowanie, montaż ceramiki łazienkowej, armatury

Ponadto, wykończenie pod klucz w Warszawie może włączać także innego rodzaju usługi, na przykład montaż osłon okiennych, wykonanie kuchni na wymiar.

Czy wykończenie pod klucz w Warszawie to dobry pomysł?

Takie właśnie pytanie zadaje sobie wielu klientów deweloperów, którzy posiadają w ofercie wykończenie pod klucz w Warszawie.

Zasadniczo, taka usługa jest korzystnym wyborem, ponieważ nie musimy wtedy zajmować się obowiązkami związanymi z wykończeniem lokalu we własnym zakresie. Możemy liczyć na kompleksową i fachową obsługę i odebrać gotowe mieszkanie w krótkim czasie.

Z jakimi cenami za wykończenie pod klucz w Warszawie trzeba się liczyć? Najtańsze pakiety to koszt od około 600 złotych za jeden metr kwadratowy, ale te najdroższe mogą dochodzić nawet do 2000 złotych za jeden metr nieruchomości. Dodatkowe informacje znajdziecie na https://ronson.pl/wykonczenia/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wnętrze biura Previous post Meble do biura a kompozycje kolorystyczne – jak stworzyć przyjazne wnętrze?
Zadbany ogród na wiosnę Next post Jakiego sprzętu ogrodniczego warto używać prowadząc prace ogrodowe na wiosnę?