Taras w domu wykonany z desek kompozytowych

Deski kompozytowe jako idealny materiał do wykonania tarasu

Lato to czas, kiedy każdy z nas zaciera ręce z myślą o planowanym urlopie. Góry, morze, relaks, wolne od pracy oraz zmartwień to wszystko dostępne jest tylko na chwilę, ale czy aby na pewno odpoczynek musi kończyć się po tygodniu, czy dwóch? Nie do końca, gdyż istnieje rozwiązanie, które pozwala poczuć się jak na wakacjach zarówno w weekend, jak i w środku tygodnia. To wszystko zapewnia taras z kompozytu drewna. Dobry materiał to podstawa, do tego klimatyczne dodatki i możesz poczuć się, jak na wakacjach bez względu na czas czy porę roku.

Taras kompozytowy – jak stworzyć strefę relaksu?

Deska kompozytowa to materiał, który warto zastosować w trakcie przygotowywania tarasu, który możesz wykorzystywać przez cały rok. Dobrej jakości tworzywo ułatwia wypoczynek, ale jednocześnie zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Kompozyt drewna zdecydowanie przewyższa naturalny materiał, gdyż nie trzeba go regularnie impregnować, nakładać specjalnych olejów oraz chronić przed nadmierną wilgocią. Taras z kompozytu drewna nie krzywi się nawet na skutek zmiennych temperatur, warunków atmosferycznych oraz nacisków mechanicznych. Unikniesz również drzazg, które są bolesne i nieprzyjemne. Taras kompozytowy jest ekologiczny, wytrzymały oraz idealnie sprawdza się w trakcie regularnego użytkowania. Można na nim położyć meble czy wykorzystywany sprzęt bez uszczerbku na jakości.

Na co zwrócić uwagę wybierając deski kompozytowe?

Kompozyt drewna powstaje z dwóch podstawowych materiałów – tworzywo sztuczne zostaje połączone z mączką drewnianą, dlatego stanowią bardzo trwałe i jednocześnie ekologiczne połączenie. To także opcja atrakcyjna pod względem cenowym. W trakcie wybieranie odpowiedniego modelu zwróć uwagę na kluczowe parametry, czyli właściwości antypoślizgowe. To ważna cecha, która sprawia, że deska kompozytowa jest atrakcyjna i jednocześnie bezpieczna (dla użytkowników w każdym wieku). Wybrane parametry powinny zostać potwierdzone certyfikatem, który informuje użytkownika, że korzysta z najlepszej jakości produktów. Upewnij się, że kompozyt drewna został pokryty WPC.

Ważne cechy nowego tarasu

Twój taras kompozytowy powinien być stabilny oraz odporny na zmienne warunki atmosferyczne, które są jakże charakterystyczne dla europejskiego klimatu. Deski kompozytowe EkoTeak ułatwią stworzenie atrakcyjnego tarasu, który przez długi czas nie ma żadnych oznak zużycia i nieatrakcyjnych zniszczeń. Nie trzeba go chronić przed promieniami słonecznymi, a do tego prezentuje się atrakcyjnie nawet po uciążliwej zimie, kiedy dominowały siarczyste mrozy i duże opady śniegu. Taras nie zmienia swojego wyglądu na skutek promieniowania UV – odpowiednia proporcja materiałów i preparatów zapobiega blaknięciu.

Dostępnych jest kilka kolorów, które pozwalają dopasować taras do własnych upodobań oraz stworzyć harmonijne wnętrze. Deski kompozytowe to dobre rozwiązanie zarówno w przypadku niewielkich tarasów, jak i sporych powierzchni. Można zdecydować się na ułożenie desek w formie łuków albo zastosować klasyczne rozwiązania. Do montażu nie potrzeba zamawiać ekipy budowlanej, gdyż taras kompozytowy jest tak nieskomplikowany, że każdy wykona go we własnym zakresie.

Logo firmy Eko Teak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wstawianie szyby okiennej Previous post Jak wygląda wymiana szyby w oknie?
Kot lezy na grzejniku konwektrowym Next post Czym są grzejniki konwektorowe?