Duże mieszkanie z antresolą

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z antresolą?

Artykuł partnera.

Nowoczesne projekty mieszkań realizowane przez deweloperów coraz częściej zawierają ciekawe rozwiązania, dzięki którym zyskuje się nieco dodatkowego miejsca do wykorzystania i zarazem urozmaica wnętrze. Jednym z takich elementów jest antresola.

Więcej miejsca, więcej opcji urządzenia

Antresola przede wszystkim znacznie zwiększa przestrzeń użytkową. Dzięki temu rozwiązaniu nawet mniejsze mieszkanie staje się naprawdę funkcjonalne, a wnętrze w sposób estetyczny i praktyczny podzielone. To bez wątpienia wartość dodana ze względu na wizualny aspekt, nadający całemu pomieszczeniu oryginalności. Mieszkanie z antresolą nie tylko pozwala optymalnie zagospodarować całą przestrzeń, ale zarazem wzbudza zachwyt u gości.

Co ważne, jej konstrukcja charakteryzuje się prostotą, a jednocześnie dużą wytrzymałością – szybko i łatwo można ją przymocować do głównej ściany nośnej za pomocą drewnianych bądź stalowych profili. Dlatego wiele rodzin decyduje się na antresolę w wybudowanym wcześniej budynku, jeżeli tylko wysokość pomieszczenia na to pozwala. Bezproblemowy okazuje się również jej demontaż.

Bez wątpienia warto zainteresować się propozycjami mieszkań znajdującymi się na modernhomes.pl, w których antresola jest uwzględniona. To niezwykle atrakcyjne w formie wnętrza, idealne dla rodzin stawiających na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania.

Możliwości aranżacyjne antresoli

Zagospodarowanie antresoli należy przeprowadzić zgodnie ze swoim gustem i oczywiście potrzebami. Ta dodatkowa przestrzeń idealnie się sprawdza jako domowa biblioteczka, w której można spokojnie poczytać książki albo posłuchać muzyki. Ciekawym rozwiązaniem jest również urządzenie kącika kawowego albo gabinetu domowego. Coraz więcej osób decyduje się jednak, aby to dodatkowe miejsce przeznaczyć na sypialnię. Dzięki temu wyraźnie dzieli się mieszkanie na strefę dzienną i nocną, co jest charakterystyczne dla domów jednorodzinnych.

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji mieszkania z antresolą?

Podstawowym problemem może być kwestia optymalnego ogrzewania. Wiadomo, że ciepło ucieka zawsze do góry. Przy wysokim pomieszczeniu może się okazać, że salon trudno ogrzać, a jedynie w antresoli udaje się uzyskać odpowiedni poziom ciepła. Dlatego warto rozważyć ogrzewanie podłogowe, co pozwala wyrównać temperaturę w całym pomieszczeniu. Jednocześnie konieczna też jest solidna izolacja dachu, ale o to już dba deweloper MODERN HOMES.

Druga kwestia dotyczy akustyki. W związku z tym należy precyzyjnie przemyśleć aranżację wnętrza, aby np. hałas telewizora nie zakłócał spokoju osobom relaksującym się w antresoli.

Ze względów bezpieczeństwa ważne, aby zamontować solidne balustrady – w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym wykonane z drewna, a w nowoczesnych aranżacjach świetnie się sprawdzą balustrady ze stali nierdzewnej i szkła hartowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświetlenie przemysłowe na hali w firmie Previous post Oświetlenie przemysłowe – jakie kupić?
Kobiety na treningu uprawiają sport Next post Przegląd sportów, które warto zacząć trenować na wiosnę