Dobrana bateria kuchenna do zlewu

Jak dobierać baterie kuchenne do zlewów?

Zakup zlewu nie należy do najłatwiejszych, jednak na wyborze odpowiedniego modelu, poszukiwania idealnego wyposażenia do kuchni się nie kończą! Aby zlewozmywak w stu procentach mógł pełnić swoją funkcję, niezbędny jest zakup odpowiednio dobranej baterii. Jak tego dokonać? Czym się kierować przy zakupie? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Kilka złotych zasad na początek

Zanim przybliżymy Ci baterie do kuchni i ich funkcje oraz podpowiemy, jakimi modelami warto się zainteresować, musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które znacząco zawężą krąg poszukiwań idealnej baterii.

  • Wysokość baterii zależy od głębokości zlewu – ponieważ zlewozmywak pełni przede wszystkim praktyczną funkcję w Twojej kuchni. Powinieneś móc wygodnie korzystać z kranu, być w stanie umyć ręce, opłukać warzywa czy napełnić nawet duży garnek wodą.
  • Sposób montażu – chciałbyś, aby Twoja bateria znajdowała się na blacie lub zlewie? A może lubisz styl retro i wolisz, aby wystawała ze ściany? Decydując się na konkretny typ baterii – stojącą lub ścienną – znacznie ograniczysz swój wybór i będziesz dzięki temu mógł skupić się na wyglądzie czy dodatkowych funkcjach kranu!
  • Umiejscowienie baterii również ma znaczenie. Jeśli Twoja kuchnia jest duża/wysoka i pod szafkami masz sporo miejsca lub w ogóle nad zlewozmywakiem nic nie wisi, możesz pozwolić sobie nawet na bardzo dużą, wysoką i bogato wyposażoną baterię. Jeśli ogranicza Cię miejsce nad zlewozmywakiem – postaw na niewielkie rozmiary i minimalistyczny design. Małe
  • baterie kuchenne nie oznaczają jednak braku funkcjonalnego zlewu. Wystarczy wtedy po prostu wybierać modele wzbogacane o dodatkowe funkcje, np. wyciąganą wylewkę, które dostępne są w profesjonalnych sklepach, takich jak https://comitor.plBateria dobrana do zlewu

Dodatkowe funkcje kranów kuchennych

Baterie do zlewów coraz częściej są wyposażane w rozmaite dodatkowe funkcje, które niezwykle ułatwiają codzienną pracę w kuchni. Wcześniej wymieniona wyciągana wylewka pozwala z łatwością napełnić duży, stojący na blacie garnek, opłukać zlew czy napuścić wody do stojącego na podłodze wiadra, nawet jeśli „bateria właściwa” jest niewielkich rozmiarów. Poza wyjmowaną wylewką dostępne są również modele wzbogacone o:

  • wbudowany filtr do wody – możesz wówczas zapomnieć o dzbanku czy butelkach filtrujących, bo krystalicznej, oczyszczonej wody napijesz się prosto z kranu!
  • giętką wylewkę – czyli po prostu giętkie ramie, na którym znajduje się głowica. Taka bateria umożliwia dokładne opłukiwanie zlewu i naczyń, czy ustawienie wysokości wg. preferencji użytkownika.
  • prysznic – dodatkową funkcję głowicy, pozwalającą na zmianę zwykłego strumienia wody w rozproszony, prysznicowy strumień.
  • podgrzewacz do wody – chociaż ciepła woda w kranie nie jest niczym dziwnym, to w sprzedaży są dostępne modele wyposażone w grzałkę i filtr. Dzięki nim możesz zrezygnować z posiadania czajnika i zalewać herbatę lub kawę prosto z kranu!
  • dodatkowe funkcje składania/nachylania – są to tak zwane baterie podokienne, które z powodzeniem można zamontować nawet jeśli nad zlewem jest duże, otwierane do wewnątrz okno lub istnieje konieczność sporadycznego „obniżania” kranu.

Kilka słów o estetyce

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci typy oraz funkcje baterii, co pozwoli Ci na wybór takiej, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Nowoczesne kuchnie jednak powinny cechować się jednocześnie najwyższą funkcjonalnością oraz eleganckim wyglądem, dlatego design detali jest bardzo istotny.

Jak dobrać baterię, aby ładnie komponowała się z resztą pomieszczenia? Najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym sposobem jest dobranie kranu do koloru zlewu lub AGD i dodatków w kuchni – stal do stali, czerń do czerni itp. Jeśli jednak myślisz o nowoczesnym designie, zainteresuj się modelami o prostej formie – chromowanymi i w kolorze szczotkowanej stali; jeśli z kolei interesuje Cię styl retro lub rustykalny, rozejrzyj się za bateriami o nieco bardziej fikuśnym kształcie i kolorach żółtego lub różowego złota albo miedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mężczyzna kosi trawę kosiarką Previous post Czyszczenie gaźnika kosiarki – co należy wiedzieć?
Przygotowane oczko wodne w którym pływają ryby Next post Oczko wodne a ryby – jak przygotować zbiornik na nowych mieszkańców?