Udrażnianie kanalizacji

Jak poradzić sobie z zatkaną rurą w domu?

Zatkane rury kanalizacyjne to bardzo częsty problem w domach oraz mieszkaniach szczególnie w kuchni i łazience. Gdy woda spływa w nieprawidłowy sposób lub całkowicie zatkał się odpływ, powinniśmy pomyśleć o odpowiednich metodach oraz działaniach, które mają na celu udrożnić skutecznie rury. W poniższym artykule podpowiemy, jak poradzić sobie z zatkaną rurą w domu oraz kiedy wezwać profesjonalistę, czyli hydraulika.

Jak udrożnić rurę – produkty chemiczne do kanalizacji

Udrażnianie rur za pomocą preparatów oraz produktów chemicznych to jedne z najpopularniejszych sposobów, aby poradzić sobie z taką awarią. Często stosuje się go, jeśli nasza usterka nie jest zbyt poważna i wynika jedynie z nieprawidłowego użytkowania. Oprócz mechanicznych sposobów mamy możliwość również udrożnić rury za pomocą preparatów chemicznych, które mają za zadanie przywrócić drożność oraz usunąć nieprzyjemny zapach. Produkty te wyróżniają się przede wszystkim żrącym działaniem i mają bardzo intensywny oraz wyczuwalny zapach. Dlatego podczas korzystania z nich należy zachować ostrożność.

Podczas udrażniania ruch środkami chemicznymi dobrze jest założyć gumowe rękawiczki oraz osłonić twarz, np. chusteczką czy specjalną maseczką, aby nie wdychać szkodliwych i duszących oparów. Dawka wybranego preparatu powinna być adekwatna do tego podanego na opakowaniu w instrukcji. Podczas ich korzystania powinniśmy przestrzegać tego, co zaleca producent. Mowa szczególnie o odpowiedniej ilości produktu oraz czasie jego aplikacji. Zazwyczaj najpierw wsypuje się odpowiednią dawkę preparatu i zalewa wrzątkiem, a następnie trzeba odczekać odpowiednią ilość czasu i powtórzyć czynność. Produkty chemiczne muszą przede wszystkim rozpuścić wszystkie zalegające zanieczyszczenia.

Niedrożne rury – przetykacz

Przetykacz to tradycyjne narzędzie, które służy do udrażniania niewielkich zatorów, np. w odpływach umywalek czy prysznica. Na rynku znajdziemy dużą ilość takich elementów, które zazwyczaj składają się z drewnianej rączki oraz gumowego kielicha. Niekiedy możemy znaleźć również przetykacze, które wyróżniają się pneumatycznym mechanizmem.

Gdy korzystamy z przetykaczach na samym początku powinniśmy zatkać otwór przelewowy, Następnie wlewamy małą ilość wody i przykładamy kielich do odpływu, dociskając elementy. Jeśli woda odpłynie, nalewamy świeżej, aby sprawdzić, czy rura jest w pełni drożna. Gdy tak się nie stanie, należy powtórzyć czynność do uzyskania pełnej drożności.

Wezwanie hydraulika

Gdy podczas udrażniania rur żaden z powyższych sposobów nie będzie skuteczny, konieczne będzie wówczas wezwanie hydraulika.  Czyszczenie kanalizacji we Wrocławiu możemy wykonać korzystając z usług np. jotka-hydraulik.pl gdzie profesjonaliści zajmą się wszystkimi występującymi usterkami. To najlepsze rozwiązanie, jeśli domowe sposoby udrożnienia rur nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Hydraulik skutecznie podpowie, co należy zrobić, aby zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli szukasz dobrego fachowca, zdecydowanie zachęcamy do przeglądania opinii w Internecie, gdzie inni użytkownicy korzystali z danych usług hydraulicznych i pomogą wybrać fachowca, który poradzi sobie z zatkanymi rurami w domu.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Meble biurowe i kobieta z dokumentami Previous post Przechowywanie dokumentacji
Przycinanie drzew w ogrodzie Next post Narzędzia i technika przycinania drzew owocowych