Budowa w technologii szkieletowej

Jak przebiega budowa domu w technologii szkieletowej?

O ile technologia murowana dominuje, jeżeli chodzi o branżę budowlaną w Polsce, coraz więcej inwestorów przekonuje się do konstrukcji domów szkieletowych. Rosnąca liczba zwolenników wynika z licznych zalet tego typu budownictwa mieszkalnego. Warto zapoznać się bliżej ze specyfiką tej technologii.

Specyfika budownictwa szkieletowego 

Istnieją spore różnice pomiędzy tym typem budownictwa a tradycyjnymi budowlami murowanymi. Konstrukcja budynku składa się z drewnianych desek i belek. Łączone są ze sobą pomocą gwoździ, a do ich podparcia wykorzystywane są legary. W taki sposób powstaje drewniany szkielet budynku, który następnie jest przytwierdzany do fundamentów przy użyciu stalowych kotew. W rezultacie uzyskujemy stabilną konstrukcję i tym samym wysoce wytrzymały budynek. Wejdź na stronę i dowiedź się, kiedy warto rozważyć postawienie domu w technologii szkieletowej: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-kiedy-warto-rozwazyc-postawienie-domu-w-tej-technologii. 

Budowa domu szkieletowego – krok po kroku 

Budowę zaczynamy od wykonania solidnych fundamentów. Tu doskonale sprawdza się płyta betonowa. Wszelkie niedociągnięcia na tym etapie powodują obniżenie jakości całej konstrukcji.  

Następnym krokiem jest wzniesienie drewnianego szkieletu budowli. Zaczynamy od ścian zewnętrznych zamontowanych na specjalnej podwalinie. Potem przechodzimy do wykonania ścian działowych oraz stropu.  

Po zakończeniu tego etapu należy przejść do wykonywania poszycia ścian oraz montowania poszycia dachu. W rezultacie uzyskamy stan surowy otwarty naszego budynku. Teraz musimy wykonać wszystkie niezbędne prace budowlane pozwalające osiągnąć stan surowy zamknięty. Chodzi między innymi o założenie parapetów i rynien oraz wykonanie elewacji, pokrycia dachowego i stolarki drzwiowej i okiennej.  

Na koniec pozostaje nam zamontować wszystkie niezbędne instalacje  elektryczna, wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, telewizyjna oraz alarmowa. Potem można już wykańczać ściany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadbany ogród na wiosnę Previous post Jakiego sprzętu ogrodniczego warto używać prowadząc prace ogrodowe na wiosnę?
Drewniany blat w jasnej kuchni Next post Przegląd blatów do kuchni – co wybrać?