Zastosowany molding w dużym samochodzie

Jak stosować moldingi?

Tak zwane moldingi to dodatkowe listy ozdobne montowane w różnych częściach samochodu.

Nie mają one szczególnego zastosowania praktycznego, ale odpowiadają za poprawienie estetyki samochodu. Są to elementy karoserii samochodu, które najczęściej jako pierwsze uwidaczniają wpływ czasu na wygląd samochodu. Wypłowiałe plastiki lub chromowania, które utraciły swój blask, w bardzo dużym stopniu wpływają na ogólny wygląd samochodu. Dlatego jeśli chcesz w stosunkowo prosty sposób odświeżyć wygląd twojego samochodu i sprawić, że będzie wydawał się nowszy, powinieneś w pierwszej kolejności zająć się odnowieniem lub wymianą tych elementów. W tym krótkim artykule podpowiemy ci, jak to zrobić.

Dlaczego plastiki płowieją, a chromowania tracą swój pierwotny blask?

Czynnikiem, który ma największy wpływ na wygląd elementów ozdobnych, jakimi są moldingi jest słońce, a dokładniej promienie UV, które ono emituje. Tak samo jak promienie słońca potrafią zniszczyć skórę człowieka, tak samo niszczą one elementy samochodu. Jeśli więc chcesz, aby twój samochód dłużej zachował piękny wygląd, to powinieneś chronić go przed niszczycielskim działaniem promieni UV. Najlepiej zrobić to poprzez parkowania samochodu w garaż lub ewentualnie w zacienionym miejscu.

Drugą rzeczą, jaka ma największy wpływ na uszkodzenie list ozdobnych, są myjnie automatyczne, czyli coś, co w teorii ma poprawiać wygląd samochodu. Myjnie automatyczne niszczą te elementy na dwa sposoby. Po pierwsze poprzez szybko obracające się szczotki, które niestety po długotrwałym użytkowaniu rysują owe elementy ozdobne. Po drugie, w myjniach automatycznych stosowane są mocne detergenty, które wchodzą w rekcje z plastikami i elementami chromowanymi, co w rezultacie doprowadza do pogorszenia się ich wyglądu.

Jak poprawić wygląd moldingów?

Na rynku dostępne są specjalne preparaty do barwienia elementów plastikowych i polerowania chromów. Zastosowanie takich preparatów często przynosi zaskakująco dobre rezultaty i przy niewielkim nakładzie pracy mocno poprawia ich wygląd. Jeśli jednak nie masz czasu na takie zabiegi lub listwy ozdobne w twoim samochodzie są mocno uszkodzone, to warto pomyśleć o wymianie tych elementów na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czarna lampka stołowa stoi na stole Previous post Najlepsze lampki stołowe dla ciebie
Firma korzystająca z modeli BIM Next post Modele BIM