Zaaranżowany przytulny taras w domu

Jak urządzić przytulny taras? – Aranżacje, pomysły, inspiracje

Urządzanie tarasu przy remontach wnętrz wydaje się błahostką. Wydaje się źle, bo ten rynek zdecydowanie nabrał rozpędu. Spędzamy w domu większość czasu, warto więc zadbać, by znajdowało się w nim miejsce do wypoczynku. Warto zaznaczyć, że kreatywność w architekturze nie ma granic i marzenie o posiadaniu własnej strefy chilloutu nie leży poza zasięgiem osób mieszkających w bloku.

Taras dla każdego

W sklepach branżowych obok drewnianych podestów tarasowych czy płytek drewnianych ogrodowych, znajdziesz podesty drewniane, w tym takie nadające się idealnie do użycia jako podesty na balkon. A to właściwie fundamentalny element – podest tarasowy, czy jeśli zbliżamy się bardziej w stronę altanki – podesty ogrodowe. To na tym elemencie wsparta będzie cała konstrukcja, warto dokładnie sprawdzić plusy i minusy wszystkich dostępnych rozwiązań. Co brać pod uwagę? Jak należy zabezpieczyć drewniane podesty tarasowe? Jak płytki drewniane ogrodowe ustępują wytrzymałością podestom ogrodowym z innych materiałów? Jeżeli wyjątkowo zależy ci na estetyce musisz też wybrać, jaki podest tarasowy czy podesty na balkon zwyczajnie ci się podobają.

Wybrałem podest tarasowy – co dalej?

Na researchu tak podstawowego elementu warto się zatrzymać na dłużej. W końcu od tego wyboru będzie zależało, jaki ostatecznie kształt przybierze twój taras, ponieważ jeśli chcesz, żeby robił wrażenie – dobrze by trzymać się jednego stylu. Przykładowo płytki drewniane ogrodowe znakomicie sprawdzą się w stylu boho, ale niekoniecznie w klasycznym. Drewniane podesty tarasowe może są piękne, ale idealne na tarasy zadaszone. Inaczej szybko wyblakną. Gdy już będziesz mieć podstawę – możesz zabrać się za wybór mebli. A ten jest dosłownie nieograniczony. Styl rustykalny, nowoczesny czy eklektyczny. Znajdziesz meble tarasowe w każdym z nich. Najczęściej wybierane zestawy to: elegancka kanapa ze stolikiem idealne do napicia się kawy. Również fotele, głównie dla fanów czytania, oglądania filmów czy drzemek na powietrzu. No i niezawodna huśtawka – kokon, doskonała i dla dzieci, i dla dorosłych. Jeżeli zdecydowałeś się ostatecznie na podest drewniany, ale nie szkoda ci desek – możesz zorganizować wwiercony w podstawę hamak. A może nie do końca stać cię na szalone dodatki? Nie musisz wtedy rezygnować z upiększania balkonu, w Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji na to, jak możesz pomalować podesty na balkon kolorowymi farbami. Efekt gwarantowany!

Drewniany podest tarasowy

Wykończenie projektu

Jak jeszcze możesz nadać charakteru swojemu tarasowi? Zaszalej z dodatkami! Co masz do dyspozycji? Możesz na przykład:

  • urozmaicić wygląd mebli poduszkami – nie dość, że wszystkim będzie wygodniej, to jeszcze twój taras ożyje, uważaj tylko na deszcz!
  • wystawić kwiaty – zielona, zadbana dżungla zawsze robi wrażenie, pamiętaj tylko, by wystawić te gatunki, które są bardziej wytrzymałe
  • zainstalować stylowe oświetlenie – czy to lampki LED kolorowe lub zwykłe, fantazyjne latarnie czy boho lampiony, każdy z tych elementów upiękni przestrzeń
  • świeczki – świeczki w każdej ilości to dobry pomysł, pamiętaj jednak o szklanych osłonkach. by niechcący nie spowodować wypadku!
  • firanki – zwiewne firanki na pewno dodają niezaprzeczalnego uroku i dodatkowo – utrudniają dostęp nieproszonym gościom – owadom.

W każdym razie na swojej wymarzonej, wystylizowanej przestrzeni szybko zapomnisz o trudach wyboru podestów ogrodowych, czy podestów drewnianych na taras. Nawet nie przejdą ci one przez myśl, gdy będziesz na nich spędzać wartościowy czas z rodziną lub relaksujące godziny nad książką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Firma korzystająca z modeli BIM Previous post Modele BIM
Korzystanie z barwina do żywicy epoksydowej Next post Barwniki do żywicy epoksydowej – profesjonalne produkty do różnych zastosowań