Zrobiona izolacja termiczna poddasza w domu

Jak wykonywać izolacje termiczne poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową?

Ocieplenie poddasza powinno być wykonane starannie, tak by zapewniało szczelność na wiele lat. Jednym z materiałów, na którym można się zdecydować, wykonując tego rodzaju prace jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa. Czym się charakteryzuje i jak wykonać takie ocieplenie?

Poznaj wszystkie korzyści ocieplenia poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową

Decydując się na porządne ocieplenie poddasza, można znacząco zmniejszyć ucieczki ciepła, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie zimą. W przypadku wyboru izolacji pianką poliuretanową otwartokomórkową można zmniejszyć rachunki nawet o połowę w stosunku do źle ocieplonego stropu. Warto wiedzieć, że poza szczelnością istotne znaczenie ma grubość warstwy ocieplenia. W przypadku pianki poliuretanowej otwartokomórkowej o grubości 25 cm można liczyć na znaczące oszczędności. Szczelna izolacja sprawdza się nie tylko zimą, ale i latem, kiedy chce się zachować schłodzone powietrze w budynku, np. przy użytkowaniu klimatyzacji. Izolacja z pianki poliuretanowej sprawdza się zarówno na poddaszu nieużytkowym, jak i użytkowym, gdyż jest bezpieczna dla zdrowia i nie emituje żadnych toksyn. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa jest paroprzepuszczalna, co eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej. Co bardzo istotne, izolacje termiczne poddasza wykonane z pianki poliuretanowej otwartokomórkowej nawet po latach nie tracą swoich właściwości, a więc są odporne na ciepło, wilgotność i czas użytkowania. Warto wiedzieć, że pianka doskonale izoluje również akustycznie. Już 5 centymetrów pianki redukuje hałas o około 15 decybeli.

Jak wykonuje się izolacje termiczne poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową?

Wykonanie izolacji termicznej poddasza przy użyciu pianki poliuretanowej otwartokomórkowej jest bardzo proste dla wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Przede wszystkim piankę rozpyla się specjalnym pistoletem natryskowym pod wysokim ciśnieniem. Przy tej pracy niezbędne jest zachowanie środków bezpieczeństwa. Aktualne warunki techniczne dla nowych budynków wymagają warstwy ocieplenia z pianki poliuretanowej o grubości 25 cm. Grubość zastosowanej izolacji zależy oczywiście od założeń w danym projekcie, ale i tego jaka jest oczekiwana skuteczność izolacji. Przy nakładaniu pianki poliuretanowej otwartokomórkowej pracownicy zachowują staranność i precyzyję. W przypadku wykonywania pracy przy stolarce okiennej powinna być ona wcześniej odpowiednio zabezpieczona, ponieważ usunięcie pianki po nałożeniu jest niezwykle trudne. Warto wiedzieć, że za ociepleniem tego rodzaju materiałem przemawia także to, że jest tańszym rozwiązaniem od wełny mineralnej. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa może też dotrzeć we wszystkie szczeliny i zakamarki, co ma znaczenie dla zniwelowania możliwości pojawienia się mostków termicznych. Zatem sprawdzi się do pokrycia stropu w przypadku bardzo skomplikowanej więźby dachowej. Zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest także fakt, że izolacja chroni przed powstawaniem pleśni i grzybów. Na uwagę zasługuje także szybkość aplikacji pianki poliuretanowej otwartokomórkowej. Otóż ocieplenie poddasza ekipa remontowo-budowlana jest w stanie wykonać w ciągu jednego dnia roboczego. Tyle wystarczy, by pokryć nawet do 250 m2 powierzchni. Co ważne, tego rodzaju izolacja nie obciąża konstrukcji poddasza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocieplenie domu wełną mineralną Previous post Jak w łatwy sposób ocieplić dom i mieszkanie?
Kobieta naprawia samochód korzystając z odpowiednich klei Next post Jakie kleje sprawdzą się przy naprawie samochodu?