Jak zaaranżować mały balkon?

Małe balkony są zwykle miejscem, w którym lokatorzy przechowują różny sprzęt i rzeczy o niestandardowych wymiarach czy sezonowym zastosowaniu. W ten sposób przeradzają się w bałagan, który z czasem ciężko uporządkować. Podpowiadamy, jak zamienić niepraktyczne miejsce w wygodną, stylową przestrzeń.

Uporządkuj miejsce

By odzyskać wolną przestrzeń, warto dokładnie przejrzeć rzeczy, które składujesz na balkonie. Części z nich z pewnością nie używasz, a część można sprytnie ukryć. Wynieś wszystkie rzeczy, zbierz pajęczyny, przetrzyj barierkę i dokładnie umyj posadzkę. Jeżeli zależy Ci na kompleksowej metamorfozie, możesz pomyśleć o zakupie specjalnych płytek podłogowych montowanych na klik, które można ułożyć na kaflach czy betonie. Doskonale pasują jasne, imitujące drewno warianty, które optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że będzie bardziej przytulna. O prywatność pomogą zadbać specjalne parawany lub maty wiklinowe, które skutecznie chronią przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Warto również wyrzucić wszelkie zeschnięte rośliny, a na ich miejsce kupić nowe. Dobrze sprawdzą się mniejsze kwiaty, na przykład pelargonie, które są stosunkowo łatwe w uprawie i możesz posadzić je w doniczkach zakładanych na balustradę.

Zaaranżuj przestrzeń

Mały balkon wymaga przemyślanych rozwiązań. W takie miejsca doskonale pasuje pergola, na której możesz zawiesić doniczki z drobnymi kwiatami. Do przechowywania mniejszych przedmiotów, akcesoriów i dekoracji sprawdzi się skrzynia z siedziskiem. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć miejsce dla gości, ale także wykorzystasz wolną przestrzeń do przechowywania potrzebnych rzeczy. Na małych balkonach świetnie sprawdzają się również nowoczesne, składane meble. Jeżeli marzysz o kanapie na małej przestrzeni, wybierz wersję modułową, którą możesz dopasować do ilości wolnego miejsca i dowolnie przestawiać. Zestawy wygodnych mebli wykonanych z technorattanu znajdziesz na stronie https://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan. Pamiętaj również o oświetleniu! Do małych przestrzeni świetnie pasuje ciepłe światło LED. Podkreśla prywatny charakter miejsca i nadaje mu przytulności. Dobrym pomysłem będą zarówno girlandy z ozdobnymi żarówkami, jak i klasycznymi lampkami. Jeżeli lubisz kolory, możesz postawić na wielobarwne światełka wyposażone w różne tryby świecenia.

Nawet balkon o niewielkich wymiarach może być prawdziwą oazą spokoju i miejscem do codziennego relaksu. Czasami wystarczy huśtawka typu kokon, mały stoik czy wygodny fotel, a na małej przestrzeni powstanie wygodna strefa relaksu czy praktyczny kącik do pracy. Postaw na przemyślane rozwiązania wysokiej jakości, które sprawią, że miejsce całkowicie zmieni swój charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zalany dom Previous post Ocalić dom po zalaniu – skuteczne metody sprzątania i zwalczania grzybów na ścianach
Next post Ocieplenie budynku, a audyt energetyczny – dlaczego idzie to w parze?