Drewniane meble stoją w ogrodzie

Jakie meble ogrodowe wybrać aby służyły jak najdłużej?

Urządzasz swój ogród marzeń. Latem chcesz spędzać tam sporo czasu. Zastanawiasz się jednak, od czego zacząć? Jakie są modne meble ogrodowe? W jakim stylu urządzić miejsce, które służy do odpoczynku i relaksu? Czy lepiej wybrać nowoczesne meble ogrodowe, czy może wprowadzić styl wiejski?

Zapoznaj się z artykułem poniżej i wybierz swój indywidualny ogród.

Jakie są rodzaje mebli do ogrodu

Na rynku są do wyboru rozmaite meble ogrodowe. Na ogół dzieli się je z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane. Wśród dostępnych ofert znaleźć można zestawy wypoczynkowe oraz obiadowe.

 1. Meble ogrodowe z palet drewnianych to modne meble ogrodowe, które obecnie są na czasie. Są ekologiczne, a przy tym niedrogie. Cechują się lekkością i wygodą.
 2. Meble ogrodowe z drewna cieszą się ogromną popularnością. Meble z drewna do ogrodu na ogół są wykonane ze sosny, świerku, dębu, czy olchy. Pięknie się prezentują pomiędzy kwiatami. Jesienią powinny być osuszone i schowane do suchego pomieszczenia, w którym temperatura nie schodzi poniżej 0°C.
 3. Meble do ogrodu wykonane z technorattanu są naturalne oraz trwałe. Osoby, które gustują się w produktach rattanowych, a przy tym chcą mieć meble mocne i wytrzymałe, będą bardzo zadowolone z tego wyboru. Są odporne na promienie słoneczne i zabrudzenia. Cechą technorattanu jest niewątpliwie to, że może zostać zabarwiony na różne kolory, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować go kolorystycznie do wystroju w ogrodzie. Jego podstawowa zaleta pozostaje niezmieniona, czyli uzyskanie różnej formy mebli. Fantastycznie sprawdzą się jako nowoczesne meble ogrodowe.
 4. Meble rattanowe wykonuje się z naturalnych materiałów, co zachwyci pasjonatów natury i ekologii. Są droższe od mebli z technorattanu, które powstały na ich wzór.
 5. Plastikowe meble do ogrodu są lekkie, ich utrzymanie w czystości nie sprawia żadnych problemów i są tanie. Zaletą mebli plastikowych jest to, że nie nagrzewają się w słońcu i można je przenosić. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Ich kolejną zaletą jest duża odporność na deszcz, dzięki czemu nie trzeba ich zabierać w nagłej zmianie pogody. Ich wadą natomiast jest słaba jakość.
 6. Metalowe meble ogrodowe są z reguły wykonane z żelaza lub aluminium. Ich konstrukcja nadaje otoczeniu ciężkiego charakteru, niemniej jednak wyglądają efektywnie. Są odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych.

Odnajdź swój styl

Do stylu w ogrodzie możemy zaliczyć rośliny, które w nim występują, rodzaj ich nasadzenia oraz elementy układu architektury. Jakie są najchętniej wybierane style do ogrodu?

 • francuski – charakteryzuje się wyglądem nieomal idealnym. Można w nim znaleźć celująco zadbane rośliny. Wzory są proste i geometryczne. Tutaj rewelacyjnie będą wyglądały rzeźby.
 • angielski styl jest przeciwieństwem francuskiego. Znajdują się tu kwiaty oddające wolność, swobodę i poetycki nastrój.
 • nowoczesne meble ogrodowe cechują się minimalizmem i prostotą. W tym stylu sprawdzi się niewielka ilość zdobień.
 • naturalne krajobrazy obrazują styl romantyczny, który świetnie się odnajdzie w ogrodach na wsi. Odznacza się altankami i kwiatami luźno zwisającymi.
 • przeciwieństwem nowoczesnych ogrodów jest styl wiejski. Można w nim znaleźć dużą ilość ziół i warzyw.
 • podobnym stylem do nowoczesnego jest skandynawski, który oferuje rośliny proste i łatwe w uprawie.

Styl, a meble w ogrodzie

Styl nowoczesny lubi meble wykonane z technorattanu. Meble drewniane to styl wiejski. Wystrój stylu francuskiego to, np. ławki  żeliwne, bogato zdobione oraz wszelkie meble metalowe. Prosty styl skandynawski, jak i angielski odnajdą się wśród mebli technorattanowych oraz drewnianych. W stylu romantycznym doskonale sprawdzą się meble metalowe, wiklinowe, czy ze starego drewna.

Wśród różnych styli możesz wybrać modne meble ogrodowe, które posłużą Ci przez długie lata oraz oddadzą Twój gust i Twoją osobowość. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamontowana szklarnia ogrodowa z kwiatami Previous post Dlaczego warto mieć szklarnię ogrodową?
Rower gravelowy stoi na ścieżce w lesie Next post Jaki rower gravelowy wybrać?