Serwis okien

Kiedy przydaje się serwis okien?

Większość z nas dokładnie pamięta kiedy ostatni raz umyli okna w swoich mieszkaniach. Przeważnie w okresie wczesnowiosennym, kiedy temperatura powoli wzrasta, decydujemy się na dokładne mycie naszych okien. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że równie ważne jest poddanie ich kompleksowemu serwisowi. Kiedy przydaje się taka usługa?

Dlaczego należy dbać o okna?

Nadeszła zima i mimo, iż śniegu jak nie było tak nie ma, temperatury z każdym dniem są coraz niższe. Współczesne zimy cechuje również silny wiatr oraz ulewne deszcze. Wraz z naturalną zmianą pogody coraz więcej mieszkańców zaczyna narzekać na nieszczelność okien i drzwi balkonowych. Przeważnie zwala się całą winę na „te nowoczesne okna”, które nie potrafią wytrzymać nawet roku, a „staremu okiennictwu” przyznaje się nieśmiertelność. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza, że 30 lat temu każdą wiosnę rozpoczynało się od powszechnego malowania i „dopieszczania” drewnianych okien i starannej konserwacji. Domy pachniały wówczas farbą olejną, kitowano szyby i wymieniano uszczelki.

W momencie pojawiania się współczesnych okien PVC-U, których nie trzeba malować, ludzie zapomnieli o zwyczajowej dbałości o okna. Dziś prawie nikt nie zaprząta sobie głowy konserwacją, a jedyną pielęgnacją ich jest klasyczne „wiosenne mycie”, co niestety przekłada się na ich funkcjonalność. Kiedy nie dbamy odpowiednio o nasze okna, odwdzięczą się nam brakiem odpowiedniego izolowania ciepła.

Serwis okien we Wrocławiu – dlaczego warto?

Kiedy przydaje się serwis okien? Najczęściej powodem są kłopoty z otwieraniem i zamykaniem. Okno zaczepia się, ociera o ramę ościeżnicy, a klamkę należy bardzo mocno dokręcać, aby można było je otworzyć czy zamknąć. To znak, że trzeba wezwać serwis. W takim przypadku przeważnie na zwykłą konserwację jest już za późno, a okno wymaga naprawy. Gdyby odpowiednio wcześnie było serwisowane, pewnie w ogóle nie doszłoby do tak zwanego „haczenia”.

Podobna sprawa ma miejsce w przypadku przewiewów. Okno wciąż działa sprawnie ale jest nieszczelne. Użytkownicy bagatelizują to zjawisko, uważając że wtedy lepiej działa wentylacja. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że narastająca infiltracja powietrza wiąże się bezpośrednio z pogorszeniem stanu technicznego okna, wskutek eksploatacji. Okna powinno się regularnie konserwować i dokonywać przeglądu, aby uniknąć konieczności drogich napraw lub, co gorsza – wymiany na nowe. To wiąże się z dodatkowymi kosztami, których można było uniknąć. Dlatego polecamy serwis okien we Wrocławiu.

Co się psuje w oknach?

Podstawową przyczyną psucia się i zużywania okien jest przede wszystkim codzienna eksploatacja. Użytkownikom nie przychodzi do głowy, że codzienne otwieranie i zamykanie okien prowadzi do zużycia i znaczącej utraty pierwotnych poziomów właściwości użytkowych. Tak naprawdę to sami niszczymy nasze okna, ale można temu zapobiec. Wystarczy pamiętać, że okna zużywają się tak samo jak samochód i regularnie dokonywać profesjonalnego przeglądu.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przycinanie drzew w ogrodzie Previous post Narzędzia i technika przycinania drzew owocowych
Piękny zielony ogród na wsi Next post 5 powodów, dlaczego warto zainwestować w tunel foliowy