Konstrukcja dachu z drewna

Konstrukcje drewniane – dlaczego to się opłaca?!

W dzisiejszym artykule skupimy się w głównej mierze na aspektach technicznych związanych z wykorzystaniem drewna, jako materiału budulcowego w przypadku domów, hal i hangarów. Wielu osobom towarzyszy mylne przeświadczenie, jakoby takie rozwiązanie było drogie i niepraktyczne. Udowodnimy, że konstrukcje z drewna nie tylko będą wyborem korzystnym finansowo, ale również takim, który uda się sfinalizować w czasie nawet dwa razy krótszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa!

Domy i hale drewniane – dlaczego warto?

W obecnym budownictwie przy wykorzystaniu konstrukcji z drewna bardzo często stosuje się wiązary prefabrykowane, czyli elementy, które na plac budowy przyjeżdżają z fabryki już gotowe. Ich połączenie zajmuje dużo mniej czasu niż stawianie budynków od zera. Podobnie w przypadku drewnianej więźby dachowej. To szkielet, który wystarczy przykryć blachą lub innym poszyciem. Warto wspomnieć, że hale drewniane wykonane przy pomocy takiej techniki nie wymagają wykorzystania filarów podtrzymujących konstrukcję. To właśnie dlatego idealnie sprawdza się np. w przypadku hangarów, garaży, hal produkcyjnych, czy nawet hipermarketów.

Konstrukcje z drewna – koszty

Warto również zaznaczyć, że konstrukcje z drewna mogą być rozwiązaniem dużo bardziej ekonomicznym, zarówno jeśli chodzi o czas wykonania, ale i budżet, który pochłonie inwestycja. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na wykonywanie prefabrykatów tj. więźba dachowa czy wiązary prefabrykowane w technologii płytek kolczastych. W przeliczeniu koszty budowy magazynowej hali drewnianej są niższe niż np. w przypadku budownictwa na fundamentach. Takie rozwiązanie szczególnie docenią inwestorzy, którzy planują wielkie inwestycje.

Hale drewniane – zalety

Oprócz niskich kosztów i szybkiego czasu realizacji konstrukcji z drewna zdecydowanie warto wymienić podwyższona trwałość takiego rozwiązania. Wszystkie elementy są wykonane z wysokiej jakości drewna, a wykorzystanie nowoczesnych technik prefabrykowania pozwalają uzyskać wysokiej jakości elementy, które tworzą naprawdę solidne i bezpieczne budynki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drewniany blat w jasnej kuchni Previous post Przegląd blatów do kuchni – co wybrać?
Słońce w ogrodzie z kwiatami Next post Stwórz własny, ekologiczny ogródek. Co warto uprawiać i o czym należy pamiętać?