Modne i eleganckie meble ogrodowe

Kupujemy meble ogrodowe – poradnik

Przy zakupie mebli ogrodowych należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Tak, jak w przypadku zakupu mebli do mieszkania, należy przede wszystkim pomyśleć o przestrzeni, jaką dysponujesz. Na małym patio idealnie sprawdzi się huśtawka lub ławka ogrodowa. Mając do dyspozycji duży taras i wielki trawnik, możesz sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Dużo również zależy od Twoich planów dotyczących użytkowania mebli ogrodowych. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę wybierając nowoczesne meble ogrodowe?

Wybieramy materiał idealny na meble ogrodowe!

Każdy materiał ma swoje zalety. Oto krótki przegląd, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

  • Drewno – drewniane meble ogrodowe są trwałe, zwłaszcza jeśli wykonane zostały z twardego, solidnego drewna, takiego jak sosna. Wymagają one, co prawda, sporadycznej konserwacji, ale wciąż są popularnym wyborem i świetną inwestycją. Zazwyczaj z drewna wykonuje się ławki ogrodowe i zestawy jadalniane.
  • Rattan – meble rattanowe wykonane mogą być z materiału naturalnego lub syntetycznego. Naturalny rattan nie sprawdzi się w ekstremalnych warunkach pogodowych i lepiej nadaje się do użytku w pomieszczeniach lub pod zadaszeniem. Syntetyczny jest za to wodoodpornym i, prawdopodobnie, najtrwalszym materiałem jeśli chodzi o wybór mebli ogrodowych. Występuje również w różnych eleganckich odsłonach, które oferuje m.in. sklep z meblami ogrodowymi https://vivaldimeble.pl/balkon-i-ogrod.
  • Metal – metalowe meble ogrodowe mogą wyglądać stylowo, ale większość metali jest podatna na rdzę i wymaga regularnej konserwacji. Wyjątkiem jest aluminium. Jest to wodoodporny i solidny materiał, a wykonane z niego meble mogą stać w ogrodzie przez cały rok.
  • Plastik – plastik jest lekki i wymaga niewielkiej konserwacji, a dodatkowo plastikowe meble należą do jednych z najtańszych. Są one jednak podatne na zabrudzenia, niezbyt wytrzymałe i potrzebują dodatkowego obciążenia, jeśli chcesz uniknąć pościgu za krzesłami i stołem podczas wichury.

Meble ogrodowe

A co z przechowywaniem?

Wiele mebli ogrodowych można pozostawić na dworze przez cały rok, zwłaszcza jeśli są wystarczająco ciężkie, aby nie uciec podczas burzy. Jednak jeśli wybrane przez Ciebie meble są zbyt lekkie lub mało odporne na trudne warunki atmosferyczne, upewnij się, że masz miejsce do ich przechowywania na zimę. Wstawiając meble do altany ogrodowej ochronisz je przed opadami pod warunkiem, że jest ona wystarczająco zabudowana. Jeśli masz naprawdę ograniczoną przestrzeń do przechowywania, dobrym pomysłem mogą okazać się meble ogrodowe składane.

Rozważ swój budżet

Ostatecznie to Twój budżet określa, co możesz kupić, ale mądrze jest kupić najlepsze meble ogrodowe tarasowe, na jakie możesz sobie pozwolić. Meble wysokiej jakości oferują większą wartość niż tanie produkty, które nie przetrwają czasem nawet sezonu. Jeśli wolisz oszczędzać, istnieje kilka opcji, dzięki którym masz szanse kupić korzystnie solidne meble ogrodowe:

  • na zakupy wybierz się pod koniec lata – wybór co prawda wtedy będzie mniejszy, ale ceny często dużo niższe,
  • wybieraj trwałe, ale tańsze materiały np. aluminium lub tańsze gatunki drewna,
  • postaw na zakupy online – meble dostępne w sklepach internetowych są zazwyczaj tańsze, niż te w salonach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szary dywan sznurkowy w małym salonie w mieszkaniu Previous post Pomysł na dywan sznurkowy – w jakich pomieszczeniach i rodzajach wnętrz sprawdzi się ten modny dodatek?
Dzieci pływają w dmuchanym basenie w ogrodzie Next post Baseny dmuchane – frajda (nie tylko) dla najmłodszych