Czarna lampka stołowa stoi na stole

Najlepsze lampki stołowe dla ciebie

Artykuł partnera.

Według współczesnych architektów wnętrz, lampy stołowe to świetna dodatkowa opcja do odbioru światła w naszych domach. Rozumieją, że jedno źródło światła to za mało, a rozmieszczenie świateł i różnice między nimi są kluczem do dobrego samopoczucia w naszych domach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych modeli?

Nowoczesna lampa stołowa może być używana w tak wielu miejscach w domu: na komodzie w przedpokoju, na biurku w gabinecie, na dużym stole jadalnym, na stoliku na kanapie, czy w sypialni na stoliku nocnym. Istnieje niezliczona ilość miejsc, w których możesz zastosować nowoczesną lampę stołową we wnętrzy swojego domu. Lampa stołowa wykonana ze szkła, metalu, drewna czy ceramiki może być świetnym elementem dekoracyjnym, a także odpowiednio oświetlić przestrzeń (od 300 do 400 lumenów).

Nasze wspomnienia lamp stołowych z dzieciństwa w niczym nie przypominają nowoczesnych wersji dostępnych dzisiaj. Współcześni producenci oferują różne style i wykończenia, o minimalistycznych wzorach i eleganckich formach. W sklepie Artera możesz dostać to, czego aktualnie potrzebujesz: wysokiej jakości materiały, ponadczasowe kształty i geometryczne wykończenia. Aby stworzyć przytulną atmosferę w swoim domu, przy wyborze lamp stołowych do domu należy zwrócić uwagę wiele aspektów.

lampki stołowe i ich cechy

Światło na stole powinno być wygodne dla osób siedzących przy stole. Możesz chcieć przesuwać światło w zależności od tego, co robisz przy stole: oświetlanie mniejszej części podczas nauki lub oświetlenie środkowej części stołu podczas obiadu.

Sezonowe dekoracje na stole mogą być subtelnie wyeksponowane przy użyciu lampy stołowej. W tym przypadku lampy z abażurem mogą być świetnym pomysłem. Lampę można łatwo zmienić w celu dopasowania do wystroju wnętrza lub okazji, przenosić w inne miejsca i zawsze będzie stanowić element dekoracji.

Lampy stołowe muszą mieć odpowiedni rozmiar do pomieszczenia, w którym się znajdują. Zbyt duża lampa będzie wyglądać chaotycznie i niechlujnie w małym pokoju, a zbyt mała lampa będzie wyglądać śmiesznie w dużym pomieszczeniu. Minimalistyczne pomieszczenie jest lepsze dla mniejszych lamp, podczas gdy większe wnętrza wymagają dodatkowego oświetlenia. Wybierz większe abażury lub solidną podstawę tylko do bardzo dużych pomieszczeń, takich jak salon lub przedpokój. Twój układ nerwowy potrzebuje harmonii w przestrzeni, więc jeśli pomieszczenie jest zbyt zatłoczone, trudno będzie Ci odpocząć.

Lampa stołowa

Jeśli stawiasz lampy stołowe w pobliżu kanapy w salonie, upewnij się, że ich wysokość nie przekracza 1,5 raza wielkości stołu, na którym będą się znajdować. Pomoże to nadać pomieszczeniu bardzo elegancki wygląd.

W większych pomieszczeniach często można zastosować dwie lampy stołowe, a nawet więcej. Można je postawić po obu stronach dużej sofy lub dużej komody z wieloma szufladami. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę liczbę punktów świetlnych potrzebnych w pomieszczeniu. Aby pomieszczenie wyglądało bardziej przytulnie i przyjemniej dla oka, rozważ zastosowanie symetrii w wystroju.

Kupując lampy stołowe pamiętaj, że ważna jest szerokość blatu stołu, na którym będzie umieszczona lampka. Zastanów się również, na czym będzie postawiona twoja lampa, ponieważ to również jest ważne. Upewnij się, że rozmiar klosza jest uwzględniony przed dokonaniem zakupu. Lampa na półce nie powinna wystawać poza krawędzie, gdyż łatwo będzie o nią zahaczyć i może też dotykać ściany. Wyglądałoby to również brzydko i ograniczałoby swobodę przemieszczania się ludzi w domu.

Lampy stołowe- Czy warto je mieć?

Lampy stołowe pięknie zdobią wnętrze, a także mogą oświetlić określoną część pomieszczenia, np. stół, komodę, szafkę. Lampy stołowe różnią się od lamp wiszących tym, że są mniejsze i skupiają swoje oświetlenie na mniejszej powierzchni. Zimą w pomieszczeniu panuje wyjątkowa atmosfera, którą w dużej mierze tworzy delikatne oświetlenie płynące z lampy stołowej.

Lampy stołowe można przesuwać, dekorować i zmieniać ich abażury. Potrafią stworzyć wyjątkowy nastrój i są mobilne, dlatego powinny znaleźć zastosowanie w każdym wnętrzu.

Sklep Artera posiada model RIVA TABLE BLACK. Nowoczesna lampka stołowa Riva to piękne, subtelne światło, które świetnie prezentuje się na stolikach przy biurkach i stolikach nocnych. Lampa ma cienką ramkę, która trzyma mleczny klosz, dający równomierne światło. Lampa ta jest doskonałym dodatkiem do wnętrza każdego domu, nadając mu klimat i blask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamontowana hydroizolacja w fundamentach domu Previous post Hydroizolacje – dlaczego mają tak duże znaczenie?
Zastosowany molding w dużym samochodzie Next post Jak stosować moldingi?