Zamontowane w domu schody metalowo-drewniane

Najlepsze schody metalowo-drewniane do loftu i antresoli

Schody Warszawa, schody metalowo-drewniane Stalmar… Jeśli takich fraz szukałeś/aś w wyszukiwarce, swoje poszukiwania możesz już uznać za zakończone. W niniejszym artykule opowiemy ci o konstrukcji stalowej, jak i drewnianej, którą możesz użyć przy budowie schodów w mieszkaniu lub firmie.

Schody zewnętrzne

Wpierw jednak porozmawiajmy o systemie zewnętrznym. Nowoczesne schody stalowe to idealne rozwiązanie, jeśli masz potrzebę takiej instalacji. Zwłaszcza firmy korzystają z takich schodów, bowiem są trwałe, a ich postawienie jest względnie proste w stosunku do innych rozwiązań. Jeśli zaś masz do dyspozycji mieszkanie na piętrze i chcesz umieścić dodatkowy dostęp od zewnątrz, schody spiralne mogą okazać się idealnym rozwiązaniem, które będzie i funkcjonalne, i estetyczne zarazem.

Schody metalowe w lofcie

Schody metalowo drewniane o charakterze spiralnym wprost idealnie nadają się również do środka. Osoby posiadające przestronny loft – ewentualnie dwa mieszkania wymagające połączenia – bardzo sobie cenią stosowanie ze spirali, bowiem zabiera mało miejsca i jest jednocześnie bardzo atrakcyjna wizualnie. Wyobraź sobie konstrukcje z czarnej stali nierdzewnej połączone ze stopniami wykonanymi z litego drewna… Do tego weź charakterystyczny wystrój loftu z uwzględnieniem postindustrialnych cegieł i gotowe. Czy jakieś inne schody wewnętrzne mogą lepiej się sprawdzić w takiej aranżacji?

Schody policzkowe do antresoli

Warszawski producent schodów, firma Stalmar, ma również w ofercie bardziej nietypowe konstrukcje stalowe, jak i projekty oparte na tzw. policzkach. To wgłębienia biegnące po bokach desek, gdzie umieszczone są poszczególne stopnie. Takie rozwiązanie może posłużyć jako dostęp do antresoli, gdy ma się niewiele miejsca do dyspozycji.

Schody metalowo drewniane to również tzw. schody dywanowe, czyli konstrukcja samonośna ze stopniami sprawiającymi wrażenie, jak gdyby wisiały w powietrzu. Takiego typu schody są wręcz idealne do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim. Jeśli zamierzasz wyposażyć swoje mieszkanie w meble designerskie, koncept dywanowy z uwzględnieniem jasnego drewna może być właśnie tym, co podkreśli lekki charakter twojej przestrzeni.

Możliwości różnych aranżacji jest naprawdę bardzo dużo, czy to przestronny loft w postindustrialnym otoczeniu, czy nowoczesne mieszkanie z antresolą. Schody metalowo drewniane mogą tak naprawdę definitywnie zaważyć nad klimatem danego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Korzystanie z półfabrykantów przy tworzeniu biżuterii Previous post Półfabrykanty do biżuterii hand made
Piła do cięcia tworzyw sztucznych Next post Jak przeprowadzać poprawne cięcie tworzyw sztucznych?