Kobieta zbiera ogromne marchewki na polu

Nasiona warzyw i kwiatów. Jakie kupować?

Jest coś magicznego w świeżej paczce nasion, co sprawia, że czujesz się przepełniony możliwościami na nadchodzący sezon. Jest tyle ciekawych odmian warzyw, owoców, ziół, a nawet jadalnych kwiatów do wypróbowania, że przeglądając katalog nasion można poczuć się jak dziecko w cukierni. Łatwo jest jednak przesadzić i kupić więcej nasion, niż naprawdę potrzebujesz, lub takich, które nie sprawdzą się w twoim ogrodzie. Możesz uniknąć tych pułapek, pamiętając o kilku ważnych wskazówkach.

Wybierz to, czego naprawdę potrzebujesz

Wybierając nasiona warzyw do uprawy, pomyśl o produktach, które twoja rodzina lubi jeść najbardziej. Jeśli uwielbiasz ostre jedzenie, spróbuj wyhodować kilka roślin ostrej papryki zamiast słodkiej. Jeśli jesteś fanem bakłażanów, spróbuj wyhodować nietypową odmianę, taką jak mała, zielona odmiana, obok bardziej standardowych odmian fioletowych. Odmiany warzyw różnią się długością okresu dojrzewania, dlatego należy wybrać te, które najlepiej pasują do naszego klimatu. Zacznijcie od sprawdzenia informacji o „dniach do zbioru” na opakowaniu nasion i obliczenia, czy wasz sezon wegetacyjny jest wystarczająco długi dla uprawy, którą chcecie uprawiać. Na opakowaniach nasion Kiepenkerl widnieje informacja dotycząca najlepszych warunków do uprawy. Ogród warzywny nie jest kompletny bez dodania do niego nasion kwiatów! Nie tylko dodają one mile widzianych kolorów, ale także pomagają przyciągnąć zapylacze, które mogą poprawić wydajność kilku rodzajów upraw. Wiele kwiatów jednorocznych, takich jak nagietek, nasturcja i słonecznik, można łatwo i szybko wyhodować z nasion wysianych bezpośrednio w ogrodzie po upływie ostatniego dnia mrozów.

Owocowy zawrót głowy

Czy można sobie wyobrazić coś lepszego niż zbieranie soczystych i słodkich owoców z własnego ogrodu lub bezpośrednio z tarasu? Rozważ dodanie soczystych, jasnoczerwonych truskawek, malin lub borówek do swojego przydomowego ogrodu. Są one tak słodkie i pyszne. Minęły już bezsmakowe owoce ze sklepu spożywczego. Witamy w dojrzewających w słońcu jagodach, które aż kipią od smaku. Poświęć część swojego ogrodu warzywnego na truskawki i maliny. Borówki mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na podwórku jako roślina krajobrazowa. Krzewy te mogą osiągnąć wysokość od 1,8 m, ale są też odmiany, które mają niewielką wysokość do 91 cm. Wiosną będą pokryte białymi kwiatami w kształcie dzwonka, a następnie jadalnymi borówkami. Borówki będą atrakcyjnym dodatkiem do krajobrazu, a także zapewnią świeże owoce do jedzenia. Nasiona Kiepenkerl to bogaty wybór doskonale wyselekcjonowanych nasion, które obfitują w smakowite zbiory.

Zalety kupowania nasion w styczniu

Jest styczeń, zima się zadomowiła i wydaje się, że nie ma zbyt wielu prac ogrodniczych do wykonania. Jak na ironię, jest to prawdopodobnie najbardziej kluczowy okres w roku dla ogrodników. Nadszedł czas, aby zamówić nasiona! Ale dlaczego teraz? Jest jeszcze cztery do sześciu miesięcy zanim będzie można je zasadzić na zewnątrz. Uwierz mi, nie chcesz być niedbały w tym zadaniu. W końcu to nasiona tworzą ogród. Dlaczego warto zamówić nasiona w styczniu? Na przełomie grudnia i stycznia wszystkie firmy nasienne publikują swoje katalogi. Zawierają one wszystkie rodzaje nasion Kiepenkerl dostępnych na nadchodzący rok. Niektóre z tych nasion są w bardzo ograniczonej ilości. Nowe odmiany i specjalności dziedziczne są szczególnie podatne na ograniczone ilości. Małe firmy często nie mają zbyt wielu nasion na początku, więc trzeba się zgłosić wcześniej, żeby w ogóle coś dostać. Duże firmy nasienne często mają dużo zapasów, ale brakuje im różnorodności. Powiedzenie jest prawdziwe: „Jeśli się drzemie, to się traci”. Jeśli jest jakiś szczególny rodzaj nasion, który chcesz, musisz zdobyć go teraz lub ryzykować, że nie dostaniesz go w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dwie kobiety wybierają tkaniny przy stole Previous post Welur – co to za materiał i jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz oraz modzie?
Zamontowany czarny zlew w kuchni Next post Jakie są zalety zlewozmywaków kompozytowych?