pomiar talii

Odchudzanie – smacznie, skutecznie i bezpiecznie

Osoby z nadwagą i otyłe, które bezskutecznie przeprowadziły wiele „cudownych” diet odchudzających, powinny spróbować czegoś nowego – koktajli odchudzających w proszku. Stają się one coraz popularniejsze, ponieważ stanowią całkowicie bezstresowy i smaczny sposób odchudzania.

Koktajle odchudzające w proszku

Koktajle odchudzające w proszku są bardzo smaczne, a co najważniejsze, zaspokajają uczucie głodu na dłuższy czas. Mają bogaty skład, co powoduje, że dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Doskonale zastępują kaloryczne przekąski spożywane między posiłkami, a przy tym odchudzają i można je łatwo, a do tego szybko przygotować. Aby jednak otrzymać trwały efekt terapeutyczny w postaci zmniejszenia masy ciała, należy zastosować się do odpowiedniej procedury.

Odchudzanie z koktajlem

Odchudzanie z pomocą koktajli odchudzających w proszku składa się z kilku etapów. Polega na zmienianych stopniowo zasadach żywienia i wprowadzaniu zdrowej, dobrze zbilansowanej i niskokalorycznej diety. Prześledźmy je na przykładzie dietetycznego koktajlu odchudzającego znanej marki Doppel Herz:

  1. Faza początkowa, trwająca tydzień, w której każdego dnia trzy posiłki główne (są to wszystkie posiłki w ciągu dnia) zastępujemy koktajlem Doppelherz. Sposób przygotowania napoju jest prosty – wystarczy do 300 ml odtłuszczonego mleka wsypać 3 łyżki stołowe proszku i dokładnie wymieszać, najlepiej w shakerze.
  2. Faza druga – redukcja, która trwa przez miesiąc. W tym czasie organizm przyzwyczaja się do nowego sposobu odżywiania. Na tym etapie spożywa się trzy posiłki dziennie, w tym jeden tradycyjny, ale niskokaloryczny, a dwa pozostałe w postaci koktajli.
  3. Faza trzecia – stabilizacja, która trwa 6-10 tygodni, czyli 1,5 miesiąca (można ją przedłużyć, w zależności od założonych efektów). W tej fazie spożywamy dwa niskokaloryczne posiłki dziennie, a trzeci zastępujemy koktajlem Doppelherz (najlepiej zamiast śniadania lub kolacji).
  4. Faza – utrzymanie wagi, Zadanie polega tutaj na trwałym utrzymaniu uzyskanych efektów. Spożywamy trzy niskokaloryczne, dobrze zbilansowane posiłki w ciągu dnia. Jeśli odczuwamy potrzebę „podjadania” między nimi (co zdarza się bardzo rzadko), można wypić dietetyczny koktajl Doppelherz.

Zalety stosowania koktajli odchudzających

Diety odchudzające są zazwyczaj bardzo kłopotliwe. Wymagają poświęcenia im dużo czasu i pracy, jak chociażby: obliczania kalorii, śledzenia indeksu glikemicznego produktów, komponowania odpowiedniego składu posiłków, obliczania zapotrzebowania organizmu na energię itd. W przeciwieństwie do nich metoda polegająca na stosowaniu koktajli odchudzających jest bardzo łatwa i wygodna. Oszczędza dużo czasu, nie wymaga wymyślania szczególnych dań, które po prostu zastępuje się koktajlem. W aptekach dostępne są napoje o różnych smakach i aromatach, co powoduje, że łatwo dopasować je do własnego gustu i sprawić, że będziemy je spożywać z przyjemnością. Sposób ten wymaga jedynie pilnowania terminów – najłatwiej sobie z tym poradzić, zaznaczając w kalendarzu poszczególne etapy jeszcze przed rozpoczęciem kuracji. Mogłoby się wydawać, że ograniczenie ilości posiłków do trzech dziennie spowoduje poczucie głodu i wzmożony apetyt, co nie przyczyni się do zmniejszenia masy ciała, a wręcz przeciwnie. Jednak tak się nie dzieje. Podczas kuracji za pomocą koktajli odchudzających pacjenci nie odczuwają głodu i gubią zbędne kilogramy w stosunkowo krótkim czasie, a co najważniejsze – po zakończeniu ostatniego etapu nie występuje efekt „jojo”, ponieważ koktajle są dobrze skomponowane i dostarczają wszystkich, niezbędnych składników odżywczych.

Czy stosowanie koktajli odchudzających jest bezpieczne?

Według specjalistów odchudzanie za pomocą koktajli oferowanych przez sprawdzone marki – np. Formoline, Apoday, Yokebe, Slim-Fast, Doppel Herz i in. jest zdrowe i bezpieczne, pod warunkiem, że spożywane są w odpowiedniej ilości, zalecanej na opakowaniu. Zawierają odpowiednie ilości białek i aminokwasów, co sprawia, że mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek, dostarczając jednocześnie do organizmu mniej kalorii. Nie powodują ubytku tkanki mięśniowej, dlatego mogą być stosowane przez sportowców. Poleca się je również diabetykom, ponieważ nie zawierają węglowodanów. Dzięki nim łatwo zgubić zbędne kilogramy, zachowując przy tym dobre samopoczucie. Motywują również do dalszego odchudzania, ponieważ utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu i nie ograniczają miłych doznań smakowych. Pomagają również wytworzyć zdrowe nawyki żywieniowe. Oprócz zmniejszenia masy ciała można je także stosować w celu obniżenia ciśnienia krwi oraz poziomu „złego” cholesterolu, co poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Pomagają także w procesie gojenia ran i regeneracji tkanek po operacjach chirurgicznych.

W artykule pt.: „Czy warto stosować koktajle odchudzające w proszku? Sprawdź!” można znaleźć więcej interesujących informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

teren wokół domu Previous post Jak zagospodarować terenu wokół domu?
ubrania robocze Next post Spodnie robocze dla majsterkowicza