Wytrzymałe ogrodzenie dookoła domu

Ogrodzenia murowane, drewniane czy systemowe? Jaki płot wybierzesz?

Wytrzymałe, praktyczne i względnie niedrogie ogrodzenia systemowe sprawdzają sie na różnego rodzaju posesjach.

Te konstrukcje spotykamy przy domkach jednorodzinnych, wokół obiektów publicznych – szkół, ośrodków kultury czy gmachów kultury, a także w otoczeniu fabryk, siedzib firm i zakładów handlowych i usługowych. Dlaczego cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów? Jednym z powodów jest wygodny i szybki montaż.

Szeroki wybór ogrodzeń panelowych

Stawiając ogrodzenie posesji, mamy do wyboru płoty wykonane różnymi technikami i z użyciem różnego typu materiałów. Mury z kamienia lub cegły to najdroższe rozwiązanie, które wymaga zatrudnienia architekta i profesjonalnych rzemieślników. Eleganckie ogrodzenia z kutego żelaza również są kosztowne ze względu na konieczność przygotowania indywidualnego projektu oraz zaangażowania fachowców. Mniej zapłacimy za estetyczne konstrukcje wykorzystujące elementy drewniane. Warto jednak pamiętać, że takie płoty będą mniej wytrzymałe. By zachować ich walory użytkowe, będziemy musieli dokonywać regularnych prac konserwacyjnych. Jeszcze innym typem konstrukcji są ogrodzenia systemowe. To płoty, które wykonywane są w fabrykach i dostarczane na plac budowy w formie gotowej do montażu. Takie produkty mogą być wykonane z różnych materiałów. Ich najpopularniejszą formą są konstrukcje z metalowymi przęsłami z zespawanych prętów.

Ogrodzenia systemowe

Płoty z gotowych elementów są tanie i proste w montażu. Metal, z którego są wykonane, jest zabezpieczony przed korozją, skutecznie opiera się więc niekorzystnemu oddziaływaniu deszczu i innych czynników atmosferycznych. Jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz nie wymaga częstych prac pielęgnacyjnych. Co ważne, do takich ogrodzeń projektuje się specjalne bramy wjazdowe oraz furtki wejściowe. Dzięki temu możemy kupić gotowy zestaw ogrodzeniowy bez angażowania do tego projektantów i rzemieślników. Całość możemy złożyć samodzielnie, choć istnieje też oczywiście opcja zatrudnienia w tym celu profesjonalnych montażystów. Ogrodzenia systemowe będą dobrze służyć przez dekady, prezentując się przy tym schludnie i elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Montowanie czerpnia powietrza Previous post Czerpnia powietrza – o czym trzeba pamiętać?
Oczyszczacz powietrza w salonie Next post Oczyszczacz powietrza