Oświetlenie przemysłowe na hali w firmie

Oświetlenie przemysłowe – jakie kupić?

Oświetlenie przemysłowe w firmie pełni dużo ważniejszą rolę, niż wielu osobom może się wydawać. Oczywiście powinno zapewniać pracownikom komfortowe warunki pracy. Sprawiać, że stanowiska pracy są dobrze doświetlone, a nawet wielogodzinna praca nie powoduje zmęczenia wzroku. Już spełnienie tego warunku nie jest proste i wiąże się z koniecznością wybrania odpowiedniego oświetlenia. Warto jednak pamiętać, że oświetlenie przemysłowe musi też spełniać inne kryteria. Jakie kupić oświetlenie przemysłowe?

Przemysł. Ale jaki?

Odpowiedź na pytanie, jakie kupić oświetlenie przemysłowe, warto rozpocząć od jasnego stwierdzenia, że wiele zależy od tego, jaka działalność przemysłowa w danej firmie jest prowadzona. W niektórych firmach bowiem lepiej sprawdzi się oświetlenie bardzo silnie oświetlające całą halę, w innych zaś konieczne jest nieco słabsze oświetlenie całej hali, a silniejsze doświetlenie konkretnych jej rejonów, czy nawet samych stanowisk pracy. Oczywiście każdy producent oświetlenia przemysłowego ma w swojej ofercie lampy różnego typu, oświetlenie pozwalające doświetlić całą halę jak i konkretne stanowiska pracy. Jeśli takie punktowe oświetlenie jest konieczne, od niego warto zaczynać zakup oświetlenia przemysłowego, później zaś kontrować się na zakupie lamp oświetlających całą halę.

Barwa światła powinna być podobna

Wybierając oświetlenie do konkretnej hali przemysłowej, nie należy kupować lamp o różnej barwie światła. W halach najpopularniejsze jest oświetlenie o barwie neutralnej lub zimnej. Takie umożliwia dostrzeżenie wielu szczegółów i po prostu ułatwia wielogodzinną pracę. Montowanie w jednej hali lamp, które dadzą światło o barwie neutralnej, niedaleko nich zaś lamp, o ciepłej barwie światła, jest złym pomysłem. Takie oświetlenie bowiem może bowiem negatywnie wpływać na wzrok i koncentrację.

Oświetlenie na hali przemysłowej

Oświetlenie w całej hali powinno być podobnej mocy

Zastanawiając się, jakie kupić oświetlenie przemysłowe, trzeba stwierdzić wprost. Do konkretnego obiektu warto kupować oświetlenie o podobnej mocy i zapewniające takie samo światło. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracownicy będą często poruszać się po terenie hali. Częste przechodzenie lub przejeżdżanie z rejonów, gdzie światło jest silne, do rejonów, gdzie jest dużo słabsze, po czym znów w rejon, gdzie światło jest o wiele silniejsze, nie wpłynie dobrze na wzrok pracowników. Może to w ekstremalnych sytuacjach prowadzić do mniejszej koncentracji, a więc niesie to też ryzyko gorszej pracy, a nawet wypadków.

Zużycie energii elektrycznej jest bardzo istotne

Każdy producent oświetlenia przemysłowego ma w swojej ofercie oświetlenie o różnym zużyciu energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę to, że oświetlenie przemysłowe nieraz musi działać przez 24 godziny na dobę, nie warto kupować takiego, które będzie zużywać dużo prądu, bowiem podniesie to znacznie koszty funkcjonowania firmy. Oświetlenie energooszczędne jest o wiele lepszym rozwiązaniem. W obecnych czasach oświetlenie przemysłowe, zapewniające dobre światło i niskie zużycie energii elektrycznej, to oświetlenie LED i na takie warto stawiać. Oczywiście producent oświetlenia przemysłowego takie lampy sprzedaje nieco drożej, jednak większy wydatek na zakup oświetlenia LED ma sens, bowiem przyczyni się to do oszczędności na kosztach energii elektrycznej, w dłuższym okresie czasu więc zapewni spore oszczędności pieniędzy.

Podsumowanie

Wyposażając swoją firmę w oświetlenie przemysłowe, trzeba brać pod uwagę różne kryteria wyboru i decydować się na oświetlenie najodpowiedniejsze dla danego miejsca. Nie można też zapominać o kosztach zużycia energii elektrycznej, dlatego warto sprawdzić, czy dany producent oświetlenia przemysłowego sprzedaje oświetlenie, które potrzebuje dużo prądu, czy też energooszczędne oświetlenie LED. Koszty zakupu i montażu oświetlenia rzecz jasna mają znaczenie, często jednak warto zapłacić nieco więcej za oświetlenie niedrogie w eksploatacji. W dłuższym okresie czasu przyczyni się to bowiem do znacznych oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

System zraszający do oszczędzania wody w ogrodzie Previous post Systemy zraszające w ogrodzie – jak wybrać odpowiedni?
Duże mieszkanie z antresolą Next post Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z antresolą?