Meble biurowe i kobieta z dokumentami

Przechowywanie dokumentacji

Nawet w dobie Internetu oraz cyfrowego gromadzenia danych, wciąż w każdym biurze prowadzi się różnego rodzaju dokumentacje papierowe. Niektóre z nich nie są objęte tajemnicą, ale zgodnie z obowiązującymi zasadami RODO wszystkie dokumenty zawierające jakiekolwiek dane osobowe muszą być ściśle chronione.

RODO, czyli unijne rozporządzenie dotyczące danych osobowych, weszło w życie w Polsce w maju 2018 roku, mimo że Polska przyjęła tę dyrektywę już w roku 2016. Narzuciło to na wiele firm dodatkowe obostrzenia odnośnie sposobu przechowywania informacji dotyczących zidentyfikowania osoby fizycznej. Nowe prawo reguluje dostęp, przenoszenie i usuwanie danych. Nagle okazało się, że podchodzono do tych kwestii dość lekko i nieodpowiedzialnie i trzeba było wprowadzić zmiany, dostosowujące rzeczywistość do nowego prawa. Wzmożona ochrona dotyczy systemów informatycznych oraz “analogowych”. Niezwykle istotne stało się, by nikt postronny nie miał do nich żadnego dostępu. Gdy mówimy o formie papierowej, meble biurowe metalowe stanowią doskonałe rozwiązanie na istniejący problem zbyt łatwego dostępu do akt osobowych. Szafy są wytrzymałe dzięki użytym w nich materiałom, a zabezpieczenie w postaci zamka stanowi dodatkową ochronę i zapewnia właściwy dozór nad aktami. Warto odpowiednio przygotować biuro i podejść do tematu z należytą uwagą, by uniknąć wysokich kar za nieprawidłowości.

Meble metalowe (https://lobbysklep.pl/) sprawdzą się również pod kątem uporządkowania dokumentacji niezawierającej danych wrażliwych, pozwalają na odpowiednią organizację w archiwum, dodatkowo umożliwiają ukrycie nieestetycznie wyglądających teczek i segregatorów. Szafy posiadają zróżnicowane wymiary, dzięki którym można je umieścić w różnych miejscach, niekoniecznie widocznych dla osób postronnych. W wielu modelach istnieje możliwość zamówienia dodatkowego wyposażenia w postaci m.in. szuflad, półek czy stopek regulujących. Są to meble funkcjonalne, a ich współczesny i jednocześnie uniwersalny wygląd nie razi w oczy, stanowi zaś integralny element biura. W przyszłości zapewne akta papierowe ulegną jeszcze większej digitalizacji, już w tej chwili komputer i Internet stają się dominującym nośnikiem informacji. Póki jednak to ostatecznie nie nastąpiło, warto zainwestować w odpowiednie meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udrażnianie kanalizacji Next post Jak poradzić sobie z zatkaną rurą w domu?