niemowlak w koszu Mojżesza

Zasady bezpiecznej kąpieli malucha

Jak sprawić aby kąpiel naszego maluszka była bezpieczna i komfortowa? Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią wanienkę i akcesoria kąpielowa.

Wanienka ze stojakiem to podstawowy sprzęt do wygodnej i bezpiecznej kąpieli malucha. Do tej codziennej czynności higienicznej przydadzą się także akcesoria dodatkowe. Co trzeba zrobić, by zapewnić dziecku wygodną i bezpieczną kąpiel? Podpowiadamy.

Dlaczego wanienka ze stojakiem?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju wanienek dla dzieci. Tego rodzaju produkty różnią się wymiarami, funkcjonalnością, materiałem wykonania oraz stylistyką. Największą popularnością cieszą się wciąż tradycyjne wanienki z tworzywa sztucznego, choć rodzice coraz częściej korzystają też ze składanych wanienek silikonowych, wanienek kompaktowych a także naczyń typu shnuggle, w których dziecko kąpane jest w pozycji siedzącej. Do tradycyjnej wanienki niezbędny będzie jeszcze stojak. Tylko wanienka ze stojakiem zapewnia bowiem odpowiednią stabilność naczynia z wodą oraz pozwala ustawić je na wygodnej dla rodzica wysokości. Wszystko to ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Akcesoria kąpielowe

Jakie jeszcze wyposażenie możemy użyć podczas kąpieli dziecka? Wanienka ze stojakiem może zostać wyposażona w różnego rodzaju akcesoria, których zadaniem jest podtrzymywania malucha oraz zapobieganie przed ześlizgnięciem się jego ciała do wody. Chodzi między innymi o dopasowane do ciała malca wkładki z tworzywa sztucznego lub np. spandexu, specjalne leżaczki lub np. podwieszane siatki. Wśród akcesoriów kąpielowych warto wymienić też zwykłe zabawki kąpielowe, które umilą czas dziecku w czasie mycia, a rodzicowi pozwolą na swobodne wykonywanie zabiegów higienicznych.

Zasady bezpieczeństwa

O czym jeszcze należy pamiętać podczas kąpieli dziecka? Podstawą bezpieczeństwa jest stały nadzór nad zanurzonym w wodzie malcem. Dziecko powinno być też cały czas przytrzymywane przez rodzica. Kolejna kwestia to zadbanie o właściwą temperaturę wody – powinna mieć ona około 37 stopni Celsjusza – jej poziom najlepiej sprawdzić za pomocą specjalnego termometru. Przed kąpielą koniecznie przygotujmy wszystkie kosmetyki i przybory kąpielowe. Zaaranżujmy także stanowisko do wycierania i przewijania malca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ubrania robocze Previous post Spodnie robocze dla majsterkowicza
gruz przemysłowy Next post Jak możemy wykorzystać gruz przemysłowy?