Niemieccy kobicie na trybunach oglądają mecz piłki nożnej w Monachium.

Piłka nożna po niemiecku – Monachium zaprasza na Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej niedługo się rozpoczynają, a w tym roku jest trochę inaczej niż dotychczas. Pierwszy raz w historii mecze będą rozgrywane w 11 różnych państwach. Jednym z gospodarzy są właśnie Niemcy, którzy udostępniają piękny stadion klubu Bayern Monachium – Allianz Arena. W związku z tym fani piłki nożnej powoli zjeżdżają się do naszych zachodnich sąsiadów, bo od niedawna kibice ponownie mogą uczęszczać na obiekty sportowe, aby wspierać swoją drużynę. Może ktoś z Was też ma ochotę się tam wybrać?

Jak wygląda miłość do piłki nożnej w Niemczech?

Niemcy są znani z tego, że obchodzą wydarzenia sportowe dość hucznie. Jednak kiedy piłka nożna wchodzi w grę, to jest to już najwyższy poziom. Jest tylko kilka krajów na świecie, gdzie ludzie są aż tak zakochani w piłce, a Niemcy są właśnie jednym z nich. Już od najmłodszych lat każdy wie, że ta dyscyplina sportu jest szczególnie ważna, a wszyscy tylko czekają na najbliższy mecz „Die Mannschaft”.

Oczywiście jest jeszcze piłka klubowa, tam to dopiero są fajerwerki! Bundesliga, czyli najwyższa klasa rozgrywkowa w Niemczech, a także jedna z lepszych lig na świecie, cieszy się ogromną popularnością w kraju jak i za granicą. Stadiony prawie zawsze są wypełnione kibicami po brzegi, a żeby dostać bilety na mecz, trzeba się naprawdę postarać. Oczywiście aktualnie sytuacja wygląda trochę inaczej. Z uwagi na ograniczenia sanitarne stadiony nie mogą być pełne i w związku z tym, że jest mniej miejsc, to bilety jeszcze trudniej jest dostać.

Kibicem jest tak naprawdę każdy obywatel danego miasta. Kiedy jest rozgrywany ważny mecz, to wszyscy, od dzieci po dziadków, ubierają barwy swojej ulubionej drużyny, aby okazać wsparcie. Niestety ma to też przykre konsekwencje. Niektórzy kibice wręcz nienawidzą siebie nawzajem z powodu przynależności do innego klubu, co ma negatywny wpływ na relacje między ludźmi.

Kiedy będą rozgrywane mecze w Monachium?

Allianz Arena – należący do Bayernu Monachium, piękny, nowoczesny i 12 pod względem wielkości stadion w Europie, który posiada aż 75 024 miejsc dla kibiców (w trakcie pandemii zapełnić można jedynie 22%). Świetne miejsce do zwiedzenia i przede wszystkim do podziwiania piłkarskiego spektaklu. Całą grupa F będzie tam rozgrywała swoje mecze, na którą składają się reprezentacje Francji, Niemiec, Węgier oraz Portugalii. Oprócz tego odbędzie się tam także jeden z ćwierćfinałów.

Mecze Euro 2020 rozgrywane na Allianz Arena:

  • Francja – Niemcy (15.06.2021)
  • Niemcy – Portugalia (19.06.2021)
  • Niemcy – Węgry (23.06.2021)
  • Ćwierćfinał (02.07.2021)

Niestety reprezentacja Polski nie będzie tam rozgrywać swoich meczów grupowych, jednakże nadal warto rozważać wyjazd, chociażby dla obejrzenia potyczek w arcyciekawej grupie F. Przy odrobinie szczęścia Polacy mają także szansę znaleźć się w ćwierćfinale, który będzie rozgrywany na tym stadionie. Obok węgierskiego Budapesztu, Monachium jest najbliżej położonym Polski miejscem, gdzie można zobaczyć na żywo mecze EURO 2020. W związku z tym polscy fani piłki nożnej, korzystając z usług przewozów pasażerskich, jak najbardziej mogą się wybrać w tym celu do Niemiec.

Czy reprezentacja Niemiec ma szansę na wygraną?

Jeszcze 4 lata temu Niemcy byliby jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza Europy. Jednak czasy się zmieniają, a porażka na Mistrzostwach Świata w 2018 roku w postaci nie wyjścia z grupy, nadal prześladuje „die Mannschaft”. Ostatnie wyniki również nie napawają optymizmem niemieckich kibiców – przegrana 1:2 z Macedonią Północną jest ucieleśnieniem problemów naszych zachodnich sąsiadów.

Ale czy aby na pewno Niemców można już skreślić? Faktycznie, nie radzą sobie najlepiej, Macedonia to nie był zwykły wypadek przy pracy, jednakże wielu nadal wierzy w przebudzenie giganta.

Przede wszystkim Niemcy maja bardzo mocną kadrę. Co prawda brakuje im wybitnego napastnika, aczkolwiek wszystkie inne pozycje na boisku są świetnie obstawione. Neuer, Kimmich, Gundogan, Kroos, Mueller, Sane, Hummels to poważne nazwiska w piłkarskim świecie, a to tylko te najpopularniejsze. Nad tym wszystkim pieczę sprawuje trener klasy światowej – Joachim Low. Biorąc pod uwagę ostatnie niepowodzenia oraz fakt, że prawdopodobnie będzie to jego ostatni turniej z reprezentacją Niemiec, to na pewno chciałby coś udowodnić całemu światu, sięgając przy tym po tytuł.

Oprócz solidnej kadry i wybitnego trenera, Niemcy mają jeszcze jednego asa w rękawie – kibiców. Jak wiemy, doping potrafi zdziałać cuda, a lepszego nie można dostać niż w trakcie gry na rodzimym stadionie. Oczywiście ów fakt nie będzie obowiązywał przez cały turniej, aczkolwiek rozpęd, którego może nabrać reprezentacja Niemiec podczas fazy grupowej, może przełożyć się na następne mecze. Jedno jest pewne, wyjście z grupy to absolutne minimum w oczach niemieckich kibiców, piłkarzy oraz wszystkich pracowników „die Mannschaft”.

One thought on “Piłka nożna po niemiecku – Monachium zaprasza na Euro 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rosnący dług. Previous post Co zrobić z ciągle rosnącymi długami?
Projekt domu bez garażu. Next post Projekty domów bez garażu