Nowoczesne wnetrze w domu

Aranżacja wnętrz nowoczesnych – o czym należy pamiętać?

Nowoczesne wnętrza są szczególnie lubiane, dzięki prostocie, minimalistycznemu podejściu do aranżacji oraz ze względu na atrakcyjny wygląd. Projekty wnętrz skupiają się na dwóch podstawowych wytycznych, czyli wygodzie i funkcjonalności. Architekci wnętrz nie stosują wielu dodatków i ozdób, ale bardzo ważną rolę odgrywają jasne kolory oraz otwarta przestrzeń, które dodatkowo powiększają pokój. Na szczególną uwagę zasługują mocne akcenty oraz zastosowanie najnowszych technologii – całość przynosi bardzo dobre rezultaty. Jak odbywa się projektowanie wnętrz w stylu nowoczesnym?

Jak rozpoznać nowoczesne wnętrze?

Projektanci wnętrz w trakcie dekorowania mieszkań czy domów zwracają szczególną uwagę na styl nowoczesny, któremu można przypisać bardzo wiele zalet. To połączenie atrakcyjnego wyglądu z funkcjonalnością oraz interesującymi, często niecodziennymi rozwiązaniami. Nowoczesność oznacza komfort mieszkania, niewielką ilość dodatków i łatwość w utrzymaniu porządku. Projekty wnętrza bardzo często łączą w sobie dwa pomieszczenia. Najbardziej popularne połączenie to łazienka z sypialnią oraz kuchnia z salonem.

Nowoczesna aranżacja wnętrz  to stonowane kolory, które zyskują niecodzienny charakter ze względu na zastosowane kontrasty, proste kształty i przyciągające wzrok dodatki. Architekci wnętrz skupiają szczególną uwagę na wyposażaniu pomieszczeń w wygodne meble, które umilają spędzanie czasu w domowym zaciszu, a to wszystko w połączeniu z nowoczesną technologią. Dużą rolę odgrywa również światło, czyli zastosowanie kilku lamp, żyrandoli czy modeli stojących o optymalnej mocy. Stylu nowoczesnego nie da się pomylić z żadnym innym – przestronność i doskonały gust to najlepsze podsumowanie.

Projekty wnętrza utrzymanego w nowoczesnym stylu – jakie dominują kolory?

W trakcie aranżacji nowoczesnego wnętrza należy przestrzegać podstawowych zasad, czyli ma być przestronnie i przejrzyście, ale jednocześnie interesująco. Wśród dominujących kolorów wymienia się biel, czerń, beże oraz szarości. Projektanci wnętrz decydują się również na przełamanie wymienionych kolorów przy pomocy złota, czerwieni oraz pomarańczowego. Co ważne stosuje się je jedynie w przypadku dodatków i pod żadnym pozorem nie należy przesadzać z ich ilością.

Na szczególną uwagę zasługują czarno-białe obrazy sporych gabarytów, które powieszone na ścianie przyciągają wzrok i nadają wnętrzu charakteru. Ożywienie wnętrza jest możliwe także, dzięki zastosowaniu ciekawych mebli czy dywanów wzbogaconych w interesujące wzory.

W trakcie urządzania nowoczesnego wnętrza należy zwracać uwagę nie tylko na odpowiednią kolorystykę i proste kształty bez zbędnych dodatków. Bardzo ważna jest również jakość używanych materiałów. Na podłodze powinny znaleźć się płytki albo panele, z kolei na ścianach warto zrezygnować z farby i postawić na mocniejszy akcent w formie betonu dekoracyjnego albo płytek ceglanych. Doskonały efekt gwarantowany.

Tekst napisany przy udziale architektów z Tissu Projektowanie Wnętrz Warszawa, Aleja Jana Chrystiana Szucha 2/4 lok. 24 Piętro III, +48 512 122 220

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sól do kąpieli, woda, kąpiel solankowa Previous post Domowa kąpiel solankowa
Wstawianie szyby okiennej Next post Jak wygląda wymiana szyby w oknie?