umywalka w łazience

Umywalka z szafką – czy warto się na nią zdecydować?

Urządzanie łazienki to trudne zadanie. Musimy wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników oraz w sposób funkcjonalny rozplanować układ mebli i sprzętów. Jednym z rozwiązań stosowanych w nowoczesnych łazienkach jest umywalka z wbudowaną szafką.
1. Umywalka z szafką – dlaczego warto?
2. Zalety umywalek z szafką
3. Wady umywalek z szafką
4. Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?
5. Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?
Zobaczmy, czy warto jest się zdecydować na zakup umywalki z szafką- jakie są jej plusy i minusy, oraz do jakich łazienek będzie pasowało to rozwiązanie.

Umywalka z szafką – dlaczego warto?

Wybierając meble do łazienki, często decydujemy się na gotowe zestawy. Jest to popularne rozwiązanie, gdyż nie musimy tracić czasu na dopasowywanie poszczególnych elementów. W takich kompletach mebli często znajduje się umywalka z szafką, które stanową jeden produkt i nie ma możliwości ich rozdzielenia. Takie połączenie może okazać się niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Nie tylko wykorzystujemy przestrzeń, co jest szczególnie ważne w niewielkich pomieszczeniach, lecz także zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Taka szafka idealnie nadaje się do trzymania kosmetyków, akcesoriów czy też środków czystości. Nie musimy więc szukać ich po całej łazience – mamy pewność, że będą zawsze pod ręką.

Zalety umywalek z szafką

Poza wspomnianymi już wyżej zaletami umywalek z szafką, takimi jak maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz dodatkowe miejsce do przechowywania, ważną kwestią jest estetyka. Kupując taki zestaw, mamy pewność, że oba te elementy są do siebie idealnie dopasowane. Dzięki temu w naszej łazience panuje ład i harmonia, a wszystkie elementy współgrają ze sobą. Zyskujemy czas, który byśmy musieli poświęcić na poszukiwanie szafki we własnym zakresie.

Niektórzy obawiają się, że takie rozwiązanie może utrudniać dbanie o czystość w łazience. Jak się okazuje, nie ma to żadnego wpływu, gdyż te elementy czyścimy dokładnie tak, jak pozostałe. Regularne usuwanie kurzu, wilgoci oraz zacieków jest podstawą zachowania ich estetycznego wyglądu jak najdłużej. Decydując się na umywalkę z podwieszaną szafką, bez problemu umyjemy nawet podłogę w tym miejscu naszej łazienki.

Wady umywalek z szafką

To, co niektórzy uważają za wadę umywalek z szafką, to ich montaż. Jest on dość pracochłonny i zajmuje nieco czasu. Zadanie to jest szczególnie utrudnione, gdy zdecydujemy się na szafkę podwieszaną – wtedy niezbędna jest pomoc drugiej osoby, która pomoże nam we właściwym umocowaniu mebla. Szafki wiszące mają jeszcze jeden minus, jakim jest niewielka ilość miejsca. Może być to kłopot w przypadku dużej rodziny.

Umywalki z szafką stojąca, według opinii niektórych użytkowników nie są do końca praktycznym rozwiązaniem w niewielkich łazienkach. Są one zazwyczaj sporych rozmiarów, a to sprawia, że zajmują znaczną część całego pomieszczenia. Dodatkowo przestrzeń pod nimi jest ciężka w utrzymaniu czystości – może gromadzić się tam brud i kurz, które będą ciężkie do usunięcia.

Do jakiej łazienki pasuje umywalka z szafką?

Umywalka z szafką, niezależnie czy podwieszana, czy też stojąca, z pewnością są idealnym rozwiązaniem do minimalistycznych wnętrz. Łazienki urządzone w tym stylu cechują się prostotą oraz funkcjonalnością. Nie znajdziemy tam żadnych zbędnych dodatków czy zdobień, gdyż wszystko, co się w niej znajduje, ma swój określony cel. Meble są wybierane w określonym kolorze – najczęściej jest to biel lub szarość i nie jest ich dużo. Wystarczająca może być szafka pod umywalkę i słupek oraz niezbędne sprzęty i urządzenia sanitarne.

Umywalki z szafką a wybór baterii – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup umywalki z szafką, musimy się upewnić, czy wybrany przez nas model ma otwór na baterię. Dostępne są dwa rodzaje umywalek – z otworem lub bez. Jednym z lepszych rozwiązań jest zakup kompletu, w którym znajdziemy również baterię. Dzięki temu unikniemy problemów wynikających z konieczności dostosowania wysokości baterii do rur kanalizacyjnych.

Dokonując wyboru odpowiedniej baterii do naszej umywalki, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest jakość materiału, z którego dana bateria została wykonana. Czasem warto zapłacić więcej za coś, co jest lepszej jakości i może posłużyć nam znacznie dłużej. Tym bardziej że armatura łazienkowa jest takim rodzajem urządzeń, na których nie warto oszczędzać. Najczęściej jakość materiału idzie w parze z trwałością i wytrzymałością konkretnych baterii łazienkowych.

Ważną kwestią jest również wygląd baterii. Nie powinno być to najważniejszym kryterium, jednak warto jest je wziąć pod uwagę. Element ten powinien być dopasowany do wyglądu umywalki z szafką oraz do aranżacji całej łazienki. W sklepach z armaturą łazienkową znajdziemy naprawdę szeroki wybór baterii, które różnią się kolorem, kształtem oraz rodzajem kranów. Warto wybrać taką, która wpasuje się w styl całej łazienki, a przede wszystkim naszej umywalki z szafką. Tylko takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie to będzie prezentowało się nienagannie.

One thought on “Umywalka z szafką – czy warto się na nią zdecydować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

krowy jedzące słome Previous post Jak wybrać dobry rozdrabniacz słomy i ścielarkę?
pokój dla chlopca Next post Jak urządzić pokój dla chłopca