Mężczyzna trzyma w dłoni mały, zabawkowy domek i pieniądze

5 przydatnych wskazówek dla pośredników i sprzedawców mieszkań – praktyczny poradnik

Artykuł partnera.

Są to sprawdzone techniki stosowane przez profesjonalistów podczas prezentacji mieszkań na rynku

1. Porady dla pośredników i sprzedawców mieszkań – Fotografia wnętrz to podstawa

Przy zakupie nieruchomości ważne jest, aby potencjalny nabywca zobaczył produkt na własne oczy, zanim skontaktuje się z Tobą. Lepiej zobaczyć raz niż usłyszeć sto razy. Bardzo ważne jest, aby zamieścić lepsze zdjęcia wnętrza, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż pierwsze wrażenie otrzymane podczas przeglądania ogłoszenia. W tym przypadku Twoje ogłoszenie nie zgubi się w tysiącu podobnych ogłoszeń. Przede wszystkim kupujący zwracają uwagę na profesjonalne, piękne i wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości. Dzięki takim zdjęciom nieruchomości są sprzedawane nie tylko szybko, ale również za przyzwoitą cenę. Najlepsze zdjęcia wnętrz uzyskuje się przy naturalnym świetle w godzinach popołudniowych, kiedy słońce jest już przygaszone. Słoneczne i jasne wnętrza są korzystniejsze niż ciemne. W kadrze powinny znajdować się tylko meble, aby układ był czytelny, i żadnych przedmiotów osobistych. Konieczne jest też pokazanie widoku z okna, wnętrza wejścia, zewnętrza domu. W ogłoszeniu powinno być co najmniej dziesięć zdjęć dla małego mieszkania i 12-20 dla przestronnego lokalu. Jak przygotować nieruchomość do fotografii, opisaliśmy w naszym artykule.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy Bielefeld

 

2. Porady dla pośredników i sprzedawców mieszkań – Stwórz reklamę właściwą dla mieszkania

W reklamie na sprzedaż mieszkania, konieczne jest, aby prawidłowo opisać jego cechy techniczne i zalety konkurencyjne. W tekście należy podkreślić niepodważalne zalety mieszkania: świeży remont, dobry widok z okien, czyste wejście itp. „Można zaczepić kupującego podkreślając ciekawy układ, który pozwoli na realizację pomysłów aranżacyjnych. Na przykład, aby z dużego przedpokoju zrobić salon, zamiast szafy garderobianej – garderobę, w mieszkaniach dwupoziomowych można wyposażyć wewnętrzny balkon lub wygospodarować miejsce na bibliotekę nad pierwszą kondygnacją.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy Lille

3. Porady dla pośredników i sprzedających mieszkania – Ustal właściwą cenę

Własne mieszkanie zawsze wydaje się bardziej atrakcyjne niż podobne, dlatego sprzedający często zawyżają cenę. W rezultacie mieszkania są na sprzedaż od miesięcy. „Sprzedający, którzy nie są dobrze zorientowani w rynku, lepiej skontaktować się z doświadczonym pośrednikiem” – radzi Karl Musiko, dyrektor działu rynku wtórnego w Local Real Estate. – Jeśli właściciel uważa, że cena oferowana przez specjalistę nie jest wystarczająco wysoka, to można działać według następującego schematu: wystawić nieruchomość na sprzedaż po cenie pożądanej przez sprzedającego, a następnie stopniowo ją obniżać co jeden do dwóch tygodni, czekając na pojawienie się zainteresowania kupnem. Ale trzeba zrozumieć, że sprzedaż mieszkania może zająć więcej czasu, niż gdyby od razu ustalił odpowiednią cenę.

Sprzedajesz  Dom ? sprawdź ile kosztują domy Dundee

4. Wskazówki dla pośredników i sprzedawców mieszkań – Oczyść i zdepersonalizuj mieszkanie

Przed pokazaniem mieszkania trzeba je uporządkować: zrobić porządek, wyrzucić wszystkie „wizualne śmieci”. Jeśli na ścianach i sufitach są ślady zacieków, trzeba je zamalować, lepiej wymienić stare poplamione tapety na nowe – choć tanie, ale lekkie. Wskazane jest też usunięcie z oczu osobistych przedmiotów: zdjęć rodzinnych, suszących się ubrań, jedzenia itp. Mieszkanie powinno być jak najbardziej podobne do pokoju hotelowego. „Faktem jest, że kupujący przymierza się do mieszkania dla siebie, a dowody na życie kogoś innego mogą wywołać podświadome odrzucenie, które przeniesie się na mieszkanie jako całość” – wyjaśnia Stefan Muller, partner zarządzający sieci biur nieruchomości Miel.

5. Porady dla Pośredników i Sprzedawców Mieszkań – Niech kupujący poczuje się jak przyszły właściciel

Jest jeszcze jedno ciekawe narzędzie, z którego korzystają pośrednicy. Dobrze jest, gdy istnieje możliwość spotkania potencjalnego nabywcy przy wejściu lub przystanku autobusowym, aby zaprowadzić go do mieszkania, jednocześnie opowiadając o cechach okolicy i infrastrukturze. „Razem wchodzicie na piętro, przekazujecie mu klucze i mówicie: „Otwórz”. Kupujący, zawstydzony, bierze klucze i otwiera swoje przyszłe mieszkanie. Ta technika pomaga kupującemu poczuć się jak właściciel domu, a także usunąć barierę między nim a sprzedawcą, „powiedział Yones Hoffman, broker w agencji Century Home Real Estate. Byłoby również miło zostawić kupującego samego na kilka minut, tak aby mógł chodzić w ciszy, czuć się komfortowo i myśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piła do cięcia tworzyw sztucznych Previous post Jak przeprowadzać poprawne cięcie tworzyw sztucznych?
Zastosowanie prętów gwintowanych na budowie Next post Pręt gwintowany – rodzaje i zastosowanie