Biuro.

Remonty powierzchni biurowych

Remonty powierzchni biurowych to dość specyficzna dziedzina usług remontowo-budowlanych. Mimo że, podobnie jak w budynkach mieszkalnych, kluczowe jest tu połączenie estetycznego wyglądu z funkcjonalnością, biura są przestrzeniami o znacznie wyższych wymaganiach. Do zapewnienia komfortu kilkunastu, a niekiedy nawet kilkudziesięciu czy kilkuset użytkownikom danej przestrzeni nie wystarczy zadbać o kolor ścian i układ gniazd elektrycznych. Co jeszcze jest kluczowe i o czym nie wolno zapominać, planując renowację biura?

Remont czy adaptacja, czyli jak zwiększyć funkcjonalność powierzchni biurowej

Wyremontowane biuro.

Czasem do zwiększenia funkcjonalności powierzchni biurowej nie potrzeba gruntownego remontu. W niektórych przypadkach wystarczy przeprowadzenie adaptacji, podczas której wzięte pod uwagę zostaną najważniejsze kwestie związane z odpowiednim ustawieniem sprzętów i stanowisk oraz z oświetleniem i akustyką pomieszczenia. Przykładem mogą być biura, których użytkownicy są w pełni zadowoleni z ergonomicznego układu biurek i narzędzi, ale trudność sprawia im brak dostatecznej ilości światła czy ciągły hałas panujący w przestrzeni typu open space. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być zamontowanie (lub wymiana dotychczasowego) sufitu podwieszanego. Wybierając białe płyty pokryte specjalnymi powłokami można osiągnąć wysokie współczynniki odbicia (~90%) oraz rozproszenia (>99%) światła, co da efekt rozjaśnienia pomieszczenia bez konieczności montażu dodatkowych opraw oświetleniowych. Jeśli problemem jest akustyka, odpowiedzią na potrzeby użytkowników mogą być sufity wykonane z płyt o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku, które zredukują pogłos. Montaż odpowiednich typów sufitów podwieszanych umożliwia także zamocowanie lekkich, przesuwnych lub nieprzesuwnych, akustycznych ścianek działowych, którymi można wydzielić przestrzenie pracy wymagającej szczególnego skupienia.

Remont biura.

Pełny remont powierzchni biurowej czy fit-out?

Choć termin fit-out nie jest równoznaczny z pełnym remontem powierzchni biurowej, większość inwestorów decydujących się na całkowitą metamorfozę biura zwykle wybiera właśnie to rozwiązanie. Dlaczego? Bo fit-out to pełny remont, ale dostosowany idealnie do potrzeb danej przestrzeni i jej użytkowników. Firmy zajmujące się fit-outem, takie jak choćby warszawska firma Magnificent, oferują w ramach projektów tego typu kompleksową obsługę i przeprowadzenie procesu renowacji od początku – czyli od zapoznania się z charakterystyką pracy w danej przestrzeni i ustalenia, ile i jakich sprzętów czy stanowisk musi się w niej znaleźć oraz jak powinny być rozmieszczone – do samego końca – czyli do momentu, w którym powierzchnia jest gotowa do tego, by pracownicy mogli rozpocząć w niej realizację swoich codziennych zadań. W ramach fit-outu specjaliści z Magnificent nie tylko odświeżają wygląd pomieszczeń czy montują odpowiednie płyty i przegrody akustyczne, lecz również dostosowują układ ścian działowych, instalacji elektrycznej czy opraw oświetleniowych. Mając do wyboru remont powierzchni biurowej lub fit-out, warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie – fit-out to znacznie więcej niż zwykły remont.

Wyremontowane biuro.

One thought on “Remonty powierzchni biurowych

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Musze przyznać, że mam w zamiarze remont biura, ale nie mam pomysły na nowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morze Bałtyckie. Previous post Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?
Rosnący dług. Next post Co zrobić z ciągle rosnącymi długami?