Kompleksowy remont mieszkania

Kompleksowy remont mieszkania – plusy zlecenia go firmie

Artykuł partnera.

Duży koszt – to pierwsze skojarzenie, które może Ci się nasuwać przy zleceniu wykończenia, remontu mieszkania, mając na myśli kompleksowy remont, nie pojedynczy pokój. Oprócz wymarzonej przestrzeni, w której prawdopodobnie spędzisz dużą część swojego życia, jesteś narażony / narażona na dodatkowy stres, w którym powodem jest duża inwestycja finansowa, oraz Twoje potrzeby wewnętrzne.

Wspomniany dosyć duży koszt remontu sprawia, iż zaczynasz kombinować, czyli jak zrobić to taniej Cokolwiek chcesz zrobić samemu, wiąże się to z poświęceniem dużej ilości czasu, jak chociażby położenie paneli w Twoim mieszkaniu.

Opcją B, czyli opcja pośrednią pomiędzy zatrudnieniem całej ekipy remontowej i pojedynczego wykonawcy (czyli osoby od wszystkiego) jest zatrudnienie specjalisty od każdej dziedziny, czyli inna osoba od elektryki, inna od malowania ścian, inna od podłogi. W ten sposób zaoszczędzisz trochę czasu, jednak tego typu rozwiązanie wiąże się z ryzykiem i koniecznością ustalania detali z każdym fachowcem osobno, przez co planowany remont mieszkania wydłuża się w nieskończoność, a często po obrazie się fachowca, może okazać się że musisz szukać nowego, podczas gdy następni fachowcy czekają na swoją kolej wejścia do Twojego mieszkania – i tutaj rodzi się prawdziwy problem.

Przekazanie wszystkiego jednej firmie, kompleksowo od A do Z

Czy to dobry pomysł? Wszelkie detale i szczegóły remontu ustalasz od A do Z wyłącznie z jedną firmą, jedną osobą, która nadzoruje cały Twój remont. Tylko jedna wybrana firma podpisze z Tobą umowę i dostaniesz gwarancję na całość wykonanych prac, bez zwalania winy na innych wykonawców, co często się zdarza w przypadku pojedynczych fachowców, bez niepotrzebnych przepychanek słownych i terminowych pomiędzy kilkunastoma fachowcami, gdzie każdy zatrudniony jest do innego zadania w Twoim mieszkaniu.

Dodatkowo biorąc pod uwagę zatrudnienie kilku fachowców do różnych tematów wykończeniowych w Twoim mieszkaniu, narażasz się na statystykę, czyli to iż każdy ze wspomnianych fachowców będzie miał kilka niedociągnięć, co w przypadku kilkunastu fachowców może dać sporą liczbę wspomnianych niedociągnięć. W przypadku kompleksowego remontu przez jedną firmę, tego typu tłumaczenia nie powinny mieć miejsca.

Jakie są inne plus zatrudnienia jednej firmy do remontu Twojego mieszkania?

Kolosalna oszczędność czasu, w szczególności gdy zdecydujesz iż chcesz się wprowadzić jak najszybciej lub jak najszybciej wykończyć mieszkanie i je wynająć. W drugim przypadku korzyść nasuwa się sama, szybciej wynajmiesz mieszkanie, to szybciej zaczniesz zarabiać lub szybciej dostaniesz gotówkę na spłatę zaciągniętego kredytu na mieszkanie.

Drugim często pomijanym tematem jest fakt, iż większa firma może liczyć na większe rabaty przy zakupie materiałów budowlanych, jak i innych elementów, potrzebnych do wykończenia remontu Twojego mieszkania, przez co oferowane materiały przez firmę powinny być tańsze, niż w momencie gdy samodzielnie je zakupisz lub zakupi go pojedynczy fachowiec. Sprawdza się tutaj stara zasada handlowa: kto więcej zamawia, ten ma większe upusty od hurtowni budowlanych.

Dodatkowym atutem jest to, że profesjonalne firmy remontowe często pomagają w różnych sprawach, związanych m.in. wyposażeniem mieszkania czy zaprojektowaniem pomieszczeń. Wszystko w jednym miejscu, bez zatrudniania 13 fachowca.

www.hawiry.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kropelkowe nawiadanianie roślin Previous post Oszczędne i wygodne nawadnianie kropelkowe roślin
Zastosowana tkanina poliestrowa Next post Tkanina poliestrowa – właściwości i zastosowanie