Odbojnice

Odbojnice w obiektach magazynowych czyli po co nam odbojnice magazynowe?

Odbojnice w obiektach magazynowych czyli po co nam odbojnice magazynowe?

Odbojnice magazynowe z całą pewnością spełniają swoje zastosowanie zarówno w małych, jak i znacznie większych magazynach. Niezależnie od tego jaki rodzaj towarów jest w nich przechowywany nikt nie chce narazić się na straty. Nierzadko osoby zatrudnione  spowodują, że coś się przechyliło i stłukło, a co jest z tym związane – już nie nadaje się do dalszej sprzedaży. W takim przypadku osłony regałów są niezwykle wskazane. Nie ma jednak powodu by pracownik ponosił koszty związane z tym, że właściciel nie zadbał o naprowadzacze kół, czy odbojnice liniowe. Nie jest to winą zatrudnionej osoby, że w halach magazynowych brakowało odbojnic narożnych, dzięki którym można by nie dopuścić do danej usterki a może nawet towar byłby zdatny do sprzedaży. Oprócz strat pieniężnych są to także niemiłe sytuacje na linii pracodawca-pracownik, których z powodzeniem można uniknąć dzięki osłonom regałów.

Dlaczego warto zainwestować w naprowadzacze kół?

Nikt raczej nie wyobraża sobie tego, by towary nawet w małych halach magazynowych przenosić z miejsca na miejsce na własnych rękach. Jest to fizycznie wyczerpujące i na pewno zajmuje bardzo dużo czasu. Nawet małe przedmioty mają określoną objętość i nie można pozwolić na to by pracownik przenosił je z regału na regał. Naprowadzacze kół genialnie sprawdzą się w przypadku małych i większych magazynów. W każdej tego typu hali są wykorzystywane rampy załadunkowe i naprowadzacze kół są w ich przypadku niezbędne. Związane jest to z tym, że nawet najbardziej doświadczony pracownik może popełnić jakiś błąd, gorzej się poczuć, nie potrafić zapanować nad danym pojazdem. Naprowadzacze kół na halach magazynowych są niezbędne, by osoby zatrudnione mogły spokojnie wykonywać swoją pracę.

Osłony regałów – zalety

Zazwyczaj cały towar znajduje się na jakichś regałach. Dobrze jest zainwestować w takie, które są bardzo stabilne, by z pewnością pomieściły i utrzymały cały towar. Różnie jednak z tym bywa i nigdy do końca nie można być wszystkiego pewnym. Osłony regałów na halach magazynowych to rzecz nieodzowna. Lepiej zainwestować w te osłony niż niepotrzebnie martwić się tym do jakich strat może dojść w przypadku przechylenia się choćby jednego z nich. Straty potrafią być ogromne! Jednorazowe zainwestowanie w osłony regałów może wydawać się niepotrzebne, jednak nie ma innego sposobu by podjąć właściwą decyzję odnośnie tego, który regał ma największą szansę by się przewrócić. Gdy już do tego dojdzie są to niepotrzebne emocje ze strony pracodawcy ewidentnie przez jego zaniedbanie i chęć zaoszczędzenia pieniędzy na osłonach regałów.

Inwestycja w odbojnice liniowe

Bardzo dobrym i sprawdzonym pomysłem jest możliwość zainwestowania w odbojnice liniowe. Jest to świetna propozycja niezależnie od wielkości danej hali magazynowej. Są one w żółto-czarnej kolorystyce i nie ma możliwości by je przegapić. Idealnie sprawdzają się w przypadku wszelkiego rodzaju magazynów, gdzie jest duża liczba stojaków, oczywiście z osłonami regałów, które już także dodatkowo znacznie zmniejszają dane ryzyko stłuczki i narażenie właściciela na niepotrzebne straty. Odbojnice przemysłowe idealnie wyróżniają się na tle całej hali i nie sposób ich nie zauważyć. Nie da się przejść obok nich obojętnie, gdyż specjalnie są utrzymane właśnie w takiej kolorystyce. Dobrze jest wiedzieć, że na polskim rynku dostępne są także odbojnice liniowe, które mają spełniać swoje zadanie i minimalizować liczbę ewentualnych usterek. Umieszczenie ich na magazynie niewątpliwie będzie bardzo dobrym posunięciem. Nie są one uciążliwe przy przemieszczaniu się po magazynie, a faktycznie spełniają swoje zadanie.

Co to są odbojnice narożne?

Jak nazwa wskazuje, odbojnice narożne będą spełniały swoją funkcję przede wszystkim w narożnikach. Zawsze podczas poruszania się wózkiem widłowym, niezależnie od dużego doświadczenia kierowcy, może dojść do jakiejś kolizji, która sprawi, że regały znajdujące się w narożnikach danego rzędu mogą zostać uszkodzone. Dzięki odbojnicom narożnym z powodzeniem można zminimalizować to ryzyko. Nigdy nie można mieć całkowitej pewności odnośnie tego, że nic się nie stanie. Osłony regałów, odbojnice narożne, odbojnice liniowe oraz naprowadzacze kół tworzą idealny komplet odbojnic magazynowych, w który warto się zaopatrzyć jeśli jest się właścicielem danej hali magazynowej. Dzięki takiemu kompletowi ochronnemu znacznie zmniejsza ryzyko powstania kolizji, szkód, i pozbawienia właściciela pieniędzy, które można by zarobić na sprzedaży danego towaru. Jest to żółto-czarna kolorystyka ochronna, która sprawia, że słupki widać już z daleka, a dodatkowo przetrwają one latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ławka miejska Previous post Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania ławek miejskich — na co zwrócić uwagę?
Rośliny Domowe Next post Rośliny Domowe: Przewodnik po Najlepszych Gatunkach do Twojego Mieszkania