Kobieta korzystając z tableta zarządza swoim smart house

Smart home – jak zacząć przygodę z inteligentnym domem?

Smart home to rozwiązanie stosowane w nowoczesnym budownictwie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii można zautomatyzować procesy sterowania instalacjami i urządzeniami znajdującymi się wewnątrz budynku. Inteligentny dom jest łatwy w obsłudze, energooszczędny i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. A jak zacząć przygodę ze smart home?

Jak krok po kroku zaprojektować inteligentny dom?

Na inteligentny dom składa się wiele elementów, które muszą ze sobą dobrze współgrać. Tę technologię najlepiej wdrażać już na etapie budowy domu, aby przystosować wszystkie instalacje do wymogów danego systemu. Welaik – oficjalny dystrybutor technologii Smart Home w swojej ofercie ma takie rozwiązania jak:

  • gniazdo z wyłącznikiem
  • sterownik rolet WiFi
  • wyłącznik dotykowy
  • włącznik schodowy
  • wyłącznik światła WiFi
  • włącznik krzyżowy

Nowoczesne gniazdka i kontakty to doskonały sposób, aby uzyskać zdalny dostęp do poszczególnych urządzeń lub instalacji. Włączniki i wyłączniki łączą się przez WiFi z aplikacją mobilną Tuya, którą można wygodnie zainstalować na każdym smartfonie. Ta innowacyjna platforma służy do sterowania inteligentnymi urządzeniami i jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

Jak zarządzać inteligentnym domem?

W inteligentnym domu każde gniazdo elektryczne powinno być połączone z dedykowaną aplikacją. Wówczas domownicy będą mogli włączać i wyłączać wpięte do niego urządzenie według własnego uznania. Zdalne uruchomienie piekarnika lub zgaszenie światła to duża oszczędność czasu i niezwykła wygoda. Dzięki aplikacji domownicy dowiedzą się, które sprzęty są włączone i będą mogli nimi zarządzać, nawet gdy znajdują się poza domem. Nowoczesne włączniki światła umożliwiają czasowe ustawienie tego parametru w każdym pomieszczeniu. Oświetlenie włączy się lub wyłączy o ustalonej godzinie, co pozwoli znacząco ograniczyć pobór prądu i zmniejszyć wysokość comiesięcznych rachunków za energię. System smart home umożliwia również wygodne sterowanie roletami. Włączniki do rolet marki Welaik wyglądają niezwykle estetycznie i świetnie będą się komponowały z wystrojem minimalistycznego wnętrza.

Gdzie umieścić włączniki i wyłączniki?

Włączniki dotykowe to rozwiązanie, które bardzo ułatwia codzienne sterowanie inteligentnym domem. Przy ich pomocy użytkownicy mogą szybko zmienić wybrane parametry w danym pomieszczeniu. Dlatego wyłącznik schodowy, włączniki światła i włączniki krzyżowe powinny znajdować się na takiej wysokości, aby domownicy nie musieli się do nich schylać. Takie akcesoria można umieścić przy wejściu do pomieszczenia lub w niedalekiej odległości od wybranego urządzenia. Panele nie powinny znajdować się za wysoko i nie zaleca się również montowanie ich w miejscach, gdzie często gromadzi się wilgoć. Kolekcja szklanych włączników dotykowych i wyłączników schodowych podwójnych to doskonały wybór do nowoczesnego wnętrza. Ponadto wyłączniki światła w formie dotykowych paneli są wyjątkowo proste w montażu i niezawodne. 

Właściwe rozmieszczenie włączników i wyłączników umożliwi mieszkańcom komfortowe sterowanie inteligentnym domem. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą marnować czasu na zbędne czynności. Smart home umożliwia efektywne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, systemem alarmowym, a także wybranymi urządzeniami. Jest to technologia, dzięki której mieszkańcy mogą zarządzać poszczególnymi funkcjami w swoim domu z każdego miejsca na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamontowane i zadbane rynny na dachu domu jednorodzinnego Previous post Jak sprawić by rynny służyły wiele lat? Oto kilka sposobów.
Dwie kobiety wybierają tkaniny przy stole Next post Welur – co to za materiał i jak wykorzystać go w aranżacji wnętrz oraz modzie?