salon z kominkiem

Jak urządzić salon z kominkiem?

Sposób nie tylko na ogrzanie wnętrza, ale i wprowadzanie do niego przytulnej atmosfery. Długie zimowe wieczory spędzone przy kominku to marzenie wielu osób. Gdy tylko jest możliwość jego realizacji, salon z kominkiem staje się punktem obowiązkowym w nowym domu. Dziś podpowiadamy, jak urządzić salon z kominkiem. Sprawdź przygotowane przez nas propozycje.

Nowoczesny czy tradycyjny

Urządzając salon z kominkiem, zadbaj o uzyskanie spójnej aranżacji. Miej dobrze przygotowany plan i zwróć uwagę na poszczególne jego elementy. Zacznij od kominka, bo to on jako punkt centralny pomieszczenia, najsilniej przyciągał będzie wzrok.

Jeśli decydujesz się nowoczesną aranżację, unikaj bogato zdobionej obudowy. Kominek w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy industrialnym powinien cechować się przede wszystkim prostotą. Do najbardziej stonowanych należą niewielkie kominki wbudowane w ścianę i te, których obudowa utrzymana jest w łagodnej kolorystyce o prostej formie, np. biała, szara, beżowa.

Z kolei tradycyjne style zdecydowanie korzystnie łączą się z licznymi zdobieniami kominka oraz otaczającej go przestrzeni. W stylu prowansalskim czy rustykalnym kominek mocno zaakcentowany jest poprzez obudowanie go cegłą lub kamieniem. Gotowe obudowy często nawiązują do stylu antycznego. Całości towarzyszą różnorodne wazony, świeczniki i lustra postawione nad kominkiem.

W zgodzie z najnowszymi trendami

Zastanawiasz się, jak urządzić salon z kominkiem w zgodzie z najnowszymi trendami? Przyjrzyj się uważnie takim stylom, jak styl japandi, styl modern rustic i vintage. To najmodniejsze połączenia, którym z pewnością trudno odmówić charakteru.

Salon z kominkiem w stylu japandi wyróżniał się będzie powściągliwością w zdobieniach. Jasne ściany, jasne podłogi i naturalne materiały. Najlepszy kominek w takim otoczeniu utrzymany będzie w kolorze złamanej bieli lub wykończony surowym betonem. Podobny wygląd kominka dobrze połączy się z modern rustic – stylem z jednej strony nawiązującym do stylu rustykalnego, z drugiej zaś do minimalizmu. Równowagę osiągniesz w tym stylu poprzez udekorowanie bardzo prostego kominka ozdobami naturalnego pochodzenia, np. wieńcami z gałęzi.

Kominek w stylu vintage to przeciwieństwo poprzednich. Tu liczy się wyjątkowość, a trudno o bardziej zjawiskowe kominki niż te obudowane kaflami ceramicznymi. Dostępne są one w różnych kolorach i wzorach, zachwycające i dobrze wpisujące w klimat retro. Dobrym połączeniem są białe ściany i kolorowe kafle, np. te utrzymane w kolorze butelkowej zieleni. To wybór dla odważnych, który przy odrobinie kreatywności stworzy unikalną aranżację.

Salon z kominkiem w stylu klasycznym

Dla tych, którzy cenią sobie klasykę i poszukują czegoś ponadczasowego, dobrym wyborem będzie salon z kominkiem w stylu klasycznym. Zgodnie ze wspomnianą na wstępie zasadą warto wybrać kominek o tradycyjnej formie. Do stylu klasycznego dobrze pasują białe obudowy w stylu antycznym. Piękne, dopracowane w najmniejszych szczegółach, a przy tym dość eleganckie, by odnaleźć się w tak reprezentatywnej przestrzeni jak salon.

Postaw na białe lub beżowe ściany, jasne podłogi, złote detale, dostojne pikowane fotele, starannie wykonane stoliki kawowe i konsole. Wybierając sofę, wybierz tapicerowaną jasnym materiałem, miękką, obszerną i zachęcającą do spędzenia na niej czasu wraz z całą rodziną. W stylu klasycznym istotna jest dbałość o najważniejsze elementy wyposażenia.

Wśród podłóg na wyróżnienie zasługują panele jodełka, które świetnie wpiszą się w klasyczny charakter aranżacji, stając przy tym wyjątkowym akcentem. Kupując panele podłogowe, wybierz te wysokiej jakości, by donoszenie drewna do kominka i inne związane z nim prace, ich nie uszkodziły.

 

 

 

 

One thought on “Jak urządzić salon z kominkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokój dla chlopca Previous post Jak urządzić pokój dla chłopca
mężczyzna muruje Next post Szybkie murowanie – jakie materiały budowlane się do tego nadają?