Nowoczesne mieszkanie w niskiej zabudowie

Mieszkania w niskiej zabudowie w zielonej okolicy – czy warto?

Artykuł partnera.

Wielopiętrowe, duże osiedla mieszkaniowe z pewnością nie są rozwiązaniem dla każdego. Szukając wymarzonego mieszkania na lata, warto zastanowić się, czy taki rodzaj inwestycji wpisze się w nasze potrzeby i wymagania. Zwłaszcza, że obecnie można zauważyć mocny trend budowania nieruchomości w niskiej zabudowie. Sprawdź, co kryje się pod tym terminem, i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie w niskiej zabudowie?

Osiedla mieszkaniowe w niskiej zabudowie to po prostu niższe budynki, z mniejszą ilością mieszkań, które sprzyjają tworzeniu sąsiedzkich wspólnot. Osoby mieszkające w drapaczach chmur często nie mają nawet możliwości, aby poznać swoich sąsiadów. W tego typu miejscach króluje anonimowość.

W przypadku niewielkich osiedli sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mniej lokatorów i liczne tereny wspólne zachęcają do integracji sąsiedzkiej i nawiązywaniu nowych relacji. Zacieśnianie relacji ma szczególne znaczenie, jeśli w danym miejscu planujemy spędzić wiele lat. Niskie bloki w spokojnej okolicy uchodzą również za bezpieczniejsze. Wynika to z faktu, że mieszka w nim mniej osób. Nowoczesne inwestycje są również najczęściej objęte monitoringiem.

Nova Wiosenna, czyli niskie bloki w spokojnej okolicy

Niska zabudowa to trend, który z powodzeniem przyjął się na rynku nieruchomości. Z jednej strony wynika to z preferencji przyszłych mieszkańców – nowe mieszkania w Krakowie budzą duże zainteresowanie, jeśli znajdują się w kameralnych budynkach, zlokalizowanych w spokojnych dzielnicach miast. Z drugiej strony, już dziś, zaczyna brakować przestrzeni dla wielopiętrowych inwestycji.

Przykładem udanej inwestycji w niskiej zabudowie jest Nova Wiosenna, czyli kameralna enklawa mieszkaniowa znajdująca się na krakowskiej Woli Justowskiej. Jeśli zależy Ci na prywatności, spokoju i wyciszeniu, jest to miejsce idealne dla Ciebie. Na mieszkańców czekają tu domy bliźniacze, apartamenty i wille wolnostojące. Przyszli lokatorzy do dyspozycji będą mieli tu wyjątkowe przestrzenie do odpoczynku: zielone dziedzińce i tarasy na dachach budynków oraz przestronne ogrody. Deweloper zaplanował również dla mieszkańców wspólne zielone skwery, miejsca odpoczynku i elementy małej architektury, które umożliwią czerpanie radości z chwil na świeżym powietrzu.

Mieszkanie w niskiej zabudowie

Znakiem rozpoznawczym inwestycji jest ponadczasowy, elegancki styl wykończenia budynków. Utrzymane w klasycznej, jasnej tonacji, z dodatkiem drewnianych elementów, bryły budynków tworzą wyjątkowy charakter inwestycji. Drewnem będą wykończone także dachy i balkony. Zostały one zaprojektowane tak, aby stanowiły uniwersalną, zieloną przestrzeń do własnej aranżacji. Dodatkowo stropy dachów zarówno w domach jednorodzinnych, jak również w bliźniakach zostały wzmocnione, aby móc bezpiecznie zamontować jacuzzi.

Największą zaletą inwestycji Nova Wiosenna jest jej lokalizacja. Wystarczy półgodzinny spacer, by znaleźć się w Parku Decjusza lub pod Kopcem Piłsudskiego. Zaledwie 10 minutowa przejażdżka samochodem pozwoli dotrzeć do Lasu Wolskiego, Ogrodu Zoologicznego czy na Błonia Krakowskie. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się wiele sklepów, publiczne oraz prywatne szkoły i przedszkola.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2023 roku. Może to właśnie idealne miejsce dla Ciebie? Na stronie internetowej dewelopera dostępna jest lista wolnych lokali. Dział Sprzedaży Wawel Service przedstawi wszystkie niezbędne informacje dotyczące nieruchomości i odpowie na wszelkie nurtujące pytania. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mały, różowy kwiatek w doniczce Previous post Jak dbać o kwiaty doniczkowe jesienią?
Zamontowana hydroizolacja w fundamentach domu Next post Hydroizolacje – dlaczego mają tak duże znaczenie?