Mały drewniany domek stoi w ogrodzie

Domki ogrodowe: jaki materiał najlepiej wybrać?

W twoim ogrodzie straszy stara szopa, w której przechowujesz narzędzia i sprzęt do pielęgnacji zieleni? W takim razie najwyższy czas, aby zastąpił ją zdecydowanie bardziej funkcjonalny i estetyczny domek ogrodowy. Taki budynek docenisz szybciej, niż myślisz – znajdzie się w nim miejsce na wszystkie grabie, konewki, szpadle. Dowiedz się, z czego powinien być skonstruowany taki domek!

Jaki powinien być idealny domek ogrodowy?

Taki budynek powinien dyskretnie wkomponować się w ogrodową aranżację. Musi być on też wygodnie zaprojektowany – warto, aby miał szerokie drzwi i okna, zapewniające właściwą wentylację i naturalne oświetlenie jego wnętrza. Oprócz tego liczy się to, jak wytrzymała jest jego konstrukcja.

Domek ogrodowy powinien być:

  • odporny na czynniki atmosferyczne

Taki budynek powinien być niepodatny na korodowanie. W związku z tym, że przez cały czas znajduje się „pod chmurką”, musi powstać z tworzyw, którym nie zagraża rdza lub z blach odpowiednio zabezpieczonych przed korozją.

Oprócz tego warto, aby tworzywo, z którego powstanie taka konstrukcja nie niszczyło się i nie odbarwiało na skutek długiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne;

  • odporny na uszkodzenia mechaniczne

Na dach domku z narzędziami może spaść jabłko oraz mogą mu zagrażać mocne podmuchy wiatru. Dlatego musi być to solidna, stabilna konstrukcja, która powstaje z wytrzymałych, niepodatnych na uszkodzenia materiałów.

Z czego powinien być wykonany domek ogrodowy?

Małe, drewniane budynki urzekają swoim wyglądem – mimo że mają one przeznaczenie użytkowe, to mogą być ozdobą ogrodu. Pamiętaj jednak, że drewno musi być okresowo konserwowane. Taki domek będzie wymagał tego, aby co pewien czas impregnować jego ściany, dach.

Dlatego warto postawić na budynki, które są wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych. W asortymencie sklepu Focus Garden znajdziesz konstrukcje, których ściany powstały z wysokiej jakości polipropylenu. Nie zagraża im ani rdza, ani promieniowanie UV. Ponadto takie domki mają niezwykle efektowny design. Tworzywo sztuczne jest stylizowane na naturalne drewno, dlatego budynek z polipropylenu doskonale wpisze się w ogrodową aranżację.

Dobrym pomysłem jest też inwestycja w domki ze stali. Zarówno ich stelaż, jak i panele tworzące dach oraz ściany są wykonane z metalu zabezpieczonego przed korodowaniem. Takie budynki są estetyczne, wytrzymałe i bardzo funkcjonalne.

Jeśli wybierasz domek ogrodowy, to zwróć uwagę przede wszystkim na jego wytrzymałość. Powinien on być wykonany z materiałów solidnych, a zarazem zabezpieczonych przed czynnikami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrzewanie dużego domu pompą ciepła Previous post Ile kosztuje pompa ciepła?
Zamontowana balustrada aluminiowa Next post Balustrady aluminiowe – podstawowe informacje