dzieci ida do przedszkole na Dzień Wiosny

Dzień Wiosny w przedszkolu. W co ubrać dziecko?

Zajęcia przedszkolne obejmują nie tylko naukę i zabawę – wciągu roku zdarzają się także liczne uroczystości, które uświetniają różnego rodzaju ważne wydarzenia mniej i bardziej oficjalne, np. dzieci witają Mikołaja, obchodzą Dzień Nauczyciela, a także Dzień Wiosny. Powitanie wiosny często wiąże się także z odpowiednim przebraniem i nie jest to strój galowy. W co ubrać przedszkolaka?

Pierwszy Dzień Wiosny – nie tylko w przedszkolu

Oczywiście to, jak obchodzony będzie Dzień Wiosny w przedszkolu zależy głównie od nauczycieli i pogody, ale bardzo często jest to znacznie więcej niż tylko tematyczne gry i zabawy na dywanie w klasie. Co w takim razie przedszkolaki mogą w tym dniu robić? Przede wszystkim zdarza się, że jeśli pozwala na to pogoda, to wychodzą także na zewnątrz, aby pożegnać Marzannę, a przywitać Wiosnę. Zarówno dzieci jak i nauczycieli może także obowiązywać odpowiedni strój, który będzie kojarzył się z nadchodzącą porą roku – zazwyczaj są to kolorowe, w tym głównie zielone i żółte elementy garderoby, ale zdarza się także, że dzieci przebierają się w dowolny sposób, np. za ulubione postacie. Trzeba więc przygotować dziecko na takie ewentualności i zadbać zarówno o wygodne obuwie dziecięce, jak i pozostałą odzież.

Kolorowo i wygodnie

Dzień Wiosny może więc być obchodzony zarówno w przedszkolu, jak i obejmować wyjście na spacer po najbliższej okolicy. Strój powinien więc być przede wszystkim wygodny i zapewniać swobodę ruchów, ponieważ dzieci często biorą udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych i tańcach, a wtedy komfortowe ubranie i obuwie dziecięce jest niezwykle ważne. Świetnie więc sprawdzą się zielone lub żółte getry i spodnie dresowe oraz t-shirty i bluzy. Jeśli nie posiadamy ubrań w tych kolorach, to równie dobrze można zastąpić je różnego rodzaju chustkami i apaszkami, które można efektownie zawiązać pod szyją lub nawet założyć w formie krótszej spódniczki. Oczywiście inne soczyste i wiosenne kolory także są dozwolone, no chyba że nauczyciele zdecydują inaczej, np. tylko o jednym kolorze.

Przebranie – adekwatne do oczekiwań

Zdarza się, że wraz z obchodzonym pierwszym Dniem Wiosny obowiązują nie tylko zielone czy żółte elementy garderoby, ale również przebranie. Zazwyczaj jest to wyzwanie dla rodzica, który nie zawsze ma czas, aby taki strój dla dziecka stworzyć. Pewnym wyjściem są gotowe stroje na te okazje oraz wypożyczalnia, a wtedy najlepiej pozwolić przebrać się dziecku dokładnie tak, jak sobie wymarzyło – bycie kimś innym niż się chciało, niekoniecznie będzie dla malucha przyjemne.

W tym wszystkim trzeba jednak pamiętać, że strój ma zapewniać dziecku wygodę – zarówno na sali w przedszkolu, jak i wtedy, gdy wspólnie z panią wyjdą na spacer. Musi być to nie tylko wygodne obuwie dziecięce, które dziecko z łatwością samo założy, ale także bawełniane elementy garderoby, które zapobiegną przepoceniu się i przegrzaniu w czasie szalonej zabawy. Jeżeli sami przygotowujemy dziecku przebranie, to zadbajmy także o to, aby łatwo mogło je zdjąć, gdy zajdzie taka potrzeba i aby łatwo nie uległo ono zniszczeniu w czasie zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Specjalne akcsoria użyte do nawadniania ogrodu przed domem Previous post Akcesoria do nawadniania ogrodu, których potrzebujesz
Zamontowana szklarnia ogrodowa z kwiatami Next post Dlaczego warto mieć szklarnię ogrodową?