Zastosowana tkanina poliestrowa

Tkanina poliestrowa – właściwości i zastosowanie

Tkanina poliestrowa to popularny i polecany materiał do zadruku. Ma bardzo dobre właściwości i szerokie zastosowanie – m.in. w reklamie wielkoformatowej. Dzięki nim stanowi praktyczne i trwałe rozwiązanie dla różnych projektów. Dowiedz się więcej o jej możliwym wykorzystaniu. 

Co to jest tkanina poliestrowa?

Tkanina poliestrowa to syntetyczny materiał wykonany z włókien poliestrowych, które są produkowane z polimerów z grupy poliestrów. Poliester to materiał syntetyczny, który nie występuje w przyrodzie.

Tkanina poliestrowa – podstawowe zalety

Ma wiele zalet i szerokie zastosowanie, co czyni je popularnym wyborem w różnych dziedzinach. Jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych m.in. do zadruku. Zaletą tkanin poliestrowych jest ich elastyczność. Są elastyczne, trwałe i mogą być łatwo poddawane obróbce mechanicznej, mieć różne faktury i wykończenia, skąd ich szeroki zakres zastosowań.

Tkaniny poliestrowe – rodzaje i przeznaczenie

Tkaniny powlekane PCW sprawdzą się doskonale jako materiał do zadruku cyfrowego o dużym wyborze szerokości, powierzchni oraz gramatury.

Ze względu na sposób ich wykonania wyróżniamy:

  • tkanina laminowana – powstaje w procesie laminowania włókna poliestrowego folią PCW na gorąco. Służy do aplikacji krótkookresowych. Jest polecana do wydruków o wielkości od kilku do kilkunastu mkw. Jej zalety to podatność na obróbkę;
  • tkanina powlekana – na siatkę poliestrową wylewa się pastę PCW, a potem starannie rozprowadza się ją walcem albo nożem. Takie tkaniny poliestrowe są rekomendowane do średnio- i długookresowych zastosowań. Są mocne, wytrzymałe i sprawdzą się do instalacji mających od kilku do kilkuset mkw.

Zapewniają wszechstronność, wysoką jakość obrazów, trwałość i wytrzymałość, dlatego są tak popularnym wyborem w branży reklamowej czy dekoracyjnej.

Zastosowanie tkanin poliestrowych

Tkaniny te sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu – m.in. w zadruku i marketingu. Wydruki te są z kolei wykorzystywane na przykład w branży reklamowej. Wybrane z nich nadają się także do stosowania na zewnątrz ze względu na ich właściwości – są odporne na działanie deszczu i wiatru.

Oto przykładowe sposoby wykorzystania tkanin poliestrowych:

  • banery reklamowe zewnętrzne i wewnętrzne,
  • lica liter przestrzennych i kasetonów,
  • reklama na elewacjach,
  • flagi reklamowe,
  • ekspozytory typu roll-up,
  • ramki; pop-up,
  • reklama wielkoformatowa,
  • reklamy na wystawach, konferencjach czy na stoiskach targowych.

Tkaniny poliestrowe oferują trwałość, elastyczność i wysoką jakość druku, co czyni je popularnym wyborem w branży druku i reklamy. Dzięki swoim właściwościom, tkaniny poliestrowe są praktyczne i estetyczne rozwiązanie dla wielu projektów reklamowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kompleksowy remont mieszkania Previous post Kompleksowy remont mieszkania – plusy zlecenia go firmie
Rura ciśnieniowa Next post Polietylen w Inżynierii: Przegląd Rur Ciśnieniowych