Ogrodowe węże do wody leżą obok siebie

Złącza i węże do wody

Często zdarza się, że przedmioty, których używamy na co dzień, są produkowane w różnych wariantach, a wybór asortymentu w sklepach jest ogromny. Różnica pomiędzy dwoma przedmiotami może być dla nas nie wielka, ale kiedy mowa o wyborze, np.: odpowiedniej uszczelki, to nawet różnica tylko kilku milimetrów będzie miała duże znaczenie. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć się kilku niezbędnych informacji o poszukiwanym produkcie.

Jak wybrać odpowiednie złącza do węży?

Do takich rzeczy z pewnością możemy zaliczyć złącza do węży. Musimy wiedzieć, że dzielą się one na kilka poszczególnych rodzai. Każdy typ złączki ma inne przeznaczenie i posiada różne wymiary.

Szybkozłączka

To element, który montujemy na końcówce węża. Nazwa tej złączki odnosi się do jej zastosowania, ponieważ umożliwia ona szybkie łączenie i rozłączanie węża ze źródłem wody. Wyróżniamy dwa rodzaje szybkołączek:

  • otwarta
  • zamknięta

Otwarta przeważnie montowana jest od strony źródła wody. Natomiast złączkę zamkniętą montujemy na końcu węża.

Przyłącze kranowe

Stanowi ono niezbędny element, gdyż dzięki niemu możemy połączyć wąż z kranem. Przyłącze kranowe należy dobierać zgodnie ze średnicą kranu. Jeśli chcemy jednocześnie używać dwóch węży lub więcej, ale w pobliżu posiadamy tylko jedno źródło wody, dobrym rozwiązaniem może, okazać się zakup przyłącza kranowe go dwudrożnego. Istnieją także przyłącza kranowr, które umożliwią nam podpięcie większej ilości węży do tego samego źródła wody.

Wąż ogrodowy

Repertor

Służy on do łączenia ze sobą węży lub naprawy pęknięć. Przy jego wyborze musimy wziąć pod uwagę średnicę węża.

Nypel

Składa się z dwóch króćców, wpinanych w złączki. Powinniśmy rozważyć jego wybór, jeżeli chcemy złączyć ze sobą dwa węże. Niektórzy z nas pewnie słyszeli kiedyś o trójniku. Jest to rodzaj nypla, który posiada trzy wyjścia i używa się go do rozdzielenia jednej linię wodnej na co najmniej dwa.

Wąż do wody — na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Podobnie jak w przypadku złączek, węży również istnieje wiele rodzai.  Przed zakupem powinniśmy ustalić jakie wymiary i parametry powinien mieć wąż do wody, który będzie dla nas odpowiedni. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na:

  • parametry
  • średnicę
  • długość węża
  • średnicę

Oprócz tego równie istotne jest przeznaczenie węża. Najbardziej powszechny wąż ogrodowy ogólnego zastosowanie dobrze sprawdzi się do codziennego użytkowania, np.: podlewania roślin. Wąż ogrodowy rozciągliwy będzie świetnym rozwiązanie, gdy nie posiadamy zbyt dużo miejsca przeznaczonego do przechowywania tego typu rzeczy. Charakteryzuje się on tym, że rozciąga się dopiero pod wpływem wody, więc nie zajmuje zbyt dużo miejsca podczas przechowywania. Węże zraszające posiadają małe otwory, przez które woda wydostaje się na zewnątrz. Są oneczęsto wykorzystywane do podlewania trawników. Oprócz tego istnieje jeszcze wiele innych rodzai węży do wody, więc na pewno każdy z nas powinien znaleźć coś dla siebie.

Rozmiar węży ogrodowych

Najczęściej możemy spotkać się z wężami o rozmiarach 1/2 cala, 3/4 cala oraz 5/4 cała. Węże o tych średnicach przeważnie używane są w ogrodach. Warto brać pod uwagę wielkość ogrodu. Im ogród jest większy, ty lepiej będzie się sprawdzał wąż z większą średnicą.

Podsumowanie

Wybór tego typu asortymentu w sklepach stacjonarnych lub na stronach internetowych jest dość spory, więc dla osób, które nie orientują się w tym temacie, wybór odpowiednich elementów może stanowić nie lada wyzwanie. Jednak kiedy poznamy niezbędne nam do tego wymiary, parametry itp. zakup dobrze dopasowanego sprzętu, może okazać się wcale nie być taki trudny!

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie zazielenionego dachu domu jednrodzinnego Previous post Jakie są skuteczne sposoby na zazieleniony dach?
Zamontowane oświetlenie LED w pomieszczeniu Next post Najczęściej powielane mity na temat oświetlenia LED, czyli nie daj się fake newsom