Japońska wierzba z różowo-białymi podłużnymi kwiatami

Wzbogać swoją ogrodową aranżację o japońską wierzbę

Szukasz inspiracji aby sprawić by Twój ogród charakteryzował się unikalnym stylem? Może warto rozważyć umieszczenie w nim japońskiej wierzby?

Pięknie zaaranżowany ogród jest marzeniem praktycznie każdego z nas. Wymaga to oczywiście poświęcenia sporej ilości czasu i wielu przemyśleń oraz funduszy i wysiłku. Otaczanie się naturą działa na nas kojąco, dodatkowo dodaje uroku działce. Nie brakuje drzew, krzewów, kwiatów i szeregu innych roślin, które mogą znaleźć się w przydomowym ogrodzie. Jednym z ciekawszych rozwiązań będzie posadzenie unikalnego krzewu ozdobnego, jakim jest wierzba Hakuro nishiki. Mowa jest tutaj o japońskiej wierzbie, która swoim wyglądem bardzo odbiega od tych powszechnie występujących w Polsce gatunków.

Podstawowe informacje o wierzbie Hakuro nishiki

Wierzba hakuro nishiki dotyczy wierzby całolistnej, którą nazywa się potocznie japońską. Łatwo można się domyślić tego, że krzew ten ma swój początek w Japonii, czyli kraju kwitnącej wiśni. Ta krzaczasta wierzba jest w stanie osiągnąć średnio od dwóch do trzech metrów wysokości. Okres kwitnienia przypada na marzec i kwiecień. Wierzba Hakuro nishiki wyróżnia się pięknymi pędami o czerwono-brązowym zabarwieniu. Młode listki mają biało-różowy odcień, co prezentuje się zjawiskowo. Z czasem stają się one biało-zielone. Niezaprzeczalną zaletą zaraz po wyglądzie jest łatwa uprawa tego krzewu. Jeśli zależy nam na wprowadzeniu do ogrodu ozdobnej rośliny, która nie będzie miała zbyt dużych wymagań, świetnym wyborem okaże się z pewnością wierzba Hakuro nishiki.

Wierzba Hakuro nishiki –  jakie ma wymagania i jak ją prawidłowo uprawiać?

Wierzba Hakuro nishiki preferuje stanowisko dobrze nasłonecznione, o odpowiednim poziomie wilgotności. Podłoże musi być żyzne, bogatej w próchnicę. Nie sprzyjają jej zacienienie i susza, przez które marnieje. Na jesień nie trzeba martwić się o to, aby odpowiednio zabezpieczyć krzew przed nadchodzącymi przymrozkami, gdyż jest na nie odporny – mrozoodporność to kolejna z wielu zalet wierzby japońskiej. Oczywiście nieco inaczej wygląda to w przypadku młodych sadzonek, które wymagają dodatkowej ochrony w okresie jesienno-zimowym. Każdy ogrodnik musi pamiętać o tym, aby często i regularnie przycinać krew. Można to robić nawet kilka razy w sezonie. Jest to niezbędne do tego, aby roślina utrzymała zwartą i kulistą koronę, o gęstym pokroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kuchnia z aluminiowymi oknami Previous post Okna aluminiowe – rozwiązania, które posłużą na lata
Gaz płynny zainstalowany przed domem Next post Ogrzewanie gazem płynnym – co warto o nim wiedzieć?