Piękny zielony ogród na wsi

5 powodów, dlaczego warto zainwestować w tunel foliowy

Jeśli jesteś miłośnikiem ekologicznego stylu życia i chcesz dać swojej rodzinie, to co najlepsze, a w dodatku lubisz ogrodnictwo, to zdecydowanie musisz zastanowić się nad zainwestowaniem w tunel foliowy ogrodowy. Dziś przedstawimy Ci 5 powodów dlaczego warto to zrobić.

Całoroczne uprawy kontra oczekiwanie na sezon

Niewątpliwie prowadzenie warzywniku w otwartym ogrodzie wymusza na nas postępowanie zgodnie z rytmem natury. Zatem rośliny mogą być sadzone tylko i wyłącznie, gdy temperatura osiągnie odpowiedni pułap, a gleba nie będzie zbita i przemarznięta. W tunelach foliowych uprawy możesz prowadzić przez cały rok. Nawet jeśli decydujesz się na zimową przerwę, to okres sadzenia następuje znacznie wcześniej, tym samym zbiory można przeprowadzić kilka tygodni przed tymi prowadzonymi na otwartym terenie. Oczywiście przy zastosowaniu specjalnych pieców grzewczych uprawy można prowadzić nieprzerwanie. Ponadto pod osłonami można ustawić inspekty lub skrzynie ogrodnicze, co pozwala na uprawę obok siebie różnych gatunków roślin bez obaw, że będą ze sobą konkurować czy ograniczać wzajemny wzrost.

Możliwość uprawy roślin ciepłolubnych i egzotycznych

Są takie warzywa i owoce, które trudno byłoby uprawiać w naszych warunkach bez osłon. Należą do nich oczywiście rośliny ciepłolubne. Pomidory, papryka, ogórki, a także arbuzy czy melony maja doskonałe warunki do wzrostu w ogrodowym tunelu foliowym. Dzięki specjalnym warunkom i stale nagrzewanej folii przepuszczającej odpowiednią ilość promieni słonecznych można liczyć na dojrzałe, a przede wszystkim smaczne rośliny egzotyczne. Jak wiadomo nie należą one często do tanich, dlatego własna uprawa nawet na swój użytek może się bardzo opłacać.

Spożywanie zawsze świeżych i pozbawionych szkodliwych pestycydów warzyw i owoców

Kupując warzywa i owoce w supermarkecie możesz dostać prawdziwego oczopląsu od intensywnych barw i idealnie ukształtowanych roślin. Niestety często jest to wynikiem agresywnego działania środkami chemicznymi, które mają chronić masową produkcję przed chorobami. Niestety nawet dokładne mycie nie eliminuje wszystkich szkodliwych substancji, dlatego zainwestowanie w tunele foliowe, to inwestycja w zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Masz do dyspozycji warzywa i owoce, które najbardziej lubisz, a dodatkowo możesz w ogrodowym tunelu foliowym prowadzić płodozmian. Dzięki temu uprawa jest prowadzona stale, bez większych przerw, gdyż na tym samym stanowisku możesz sadzić rośliny według określonego schematu, co pomaga uniknąć chorób i tym samym mniejszych plonów.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Kolejnym argumentem za zakupem ogrodowego tunelu foliowego jest możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Można podjąć współpracę z lokalnymi sklepikarzami albo też sprzedawać własne warzywa na targowiskach. Tak wiadomo popytu na ekologiczną żywność nie brakuje. Niestety często się zdarza, że owa ekologia jest tylko chwytem marketingowym. Ludzie nie ufają wielkim korporacjom i coraz częściej decydują się na małych dostawców. Dlatego jeśli nosisz się z zamiarem przełożenia swojej pasji ogrodniczej na biznes, to uprawy w tunelu foliowym to doskonały pomysł.

Relaks na świeżym powietrzu i w otoczeniu pięknych zapachów

Na koniec użyjemy argumentu, który w dzisiejszych czasach przemawia do wielu osób. Założenie warzywniku w tunelu foliowym ogrodowym gwarantuje hobby pozwalające zredukować znacząco stres, którego nie brakuje przy codziennych obowiązkach zawodowych. Dlatego po pracy bardzo chętnie zaszyjesz się w swoim tunelu foliowym, aby doglądać upraw, zasilać rośliny nawozem czy podlewać. To bardzo relaksujące zajęcie, a dodatkowo dociera do Ciebie również wyraźnie poprawiające nastrój słońce przenikające przez rozłożoną na całej konstrukcji folię. Przyjemne ciepło, świeże powietrze, zagwarantowane przez wentylowanie tuneli foliowych, a także piękne zapachy dojrzewających warzyw i owoców dają niebywałą przyjemność i dumę.

Znasz już powody, dlaczego warto zainwestować w tunele foliowe. Niewątpliwie należy nadmienić, że również oszczędność jest w tym przypadku bardzo ważna, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na uprawy całoroczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis okien Previous post Kiedy przydaje się serwis okien?
Płyty poliwęglanowe Next post Zastosowanie płyt poliwęglanowych