Pryskanie pola

Opryskiwanie – jak dobrać komponenty do swojej maszyny

Odpowiednie dopasowanie komponentów urządzenia jest bardzo ważne dla jego działania. Im lepsze zostaną zamontowane do urządzenia, tym jego sprawność jak i wytrzymałość wzrosną. Zatem o jakie komponenty należy zadbać w szczególności.

Pompa sercem opryskiwacza

By móc używać opryskiwacza niezbędne jest urządzenie, które pozwoli na wprawienie go w ruch. Takim elementem jest właśnie pompa, od której zależy podawanie cieczy ze zbiornika do dysz.

Moc i wydajność pompy powinna być dostosowana do pojemności zbiornika w opryskiwaczu oraz szerokości roboczej opryskiwacza. Jest to niezwykle ważne, gdyż dobrze dobrane parametry do możliwości jakie posiada reszta urządzenia, pozwala na optymalną wydajność, ale także bezproblemowe ustawienie opryskiwacza w zależności do potrzeb i warunków pogodowych panujących w miejscu oprysku.

Węże do opryskiwaczy są równie ważne

Skoro zatroszczyliśmy się o pompę, należałoby zwrócić uwagę także na węże do opryskiwacza. Wbrew pozorom jest to istotny element.

Przede wszystkim muszą być wytrzymałe, gdyż to przez nie pod ciśnieniem poddawana jest ciecz. Z tego tytułu muszą być w pełni szczelne, a zakup dobrego węża nie wiąże się z ponoszeniem ogromnych kosztów, jest to więc czysto racjonalne podejście, by zakupić produkt, który będzie wytrzymały i nie będzie wymagał wymiany co chwilę.

Rozpylacz – dostosowany do potrzeb

W zależności od potrzeb i przeznaczenia stosuje się różne rodzaje rozpylaczy, np. rozpylacze sadownicze.

Pamiętając o tym, że w Polsce przepisy regulujące przy jakich prędkościach wiatru można dokonywać oprysków. Należy zatem dostosować rozpylacz do możliwości posiadanego urządzenia.

Wiąże się to także z pokryciem na jakie dany rozpylacz pozwala. Im mniejsze krople będą wydobywać się z rozpylacza, tym większe będzie pokrycie opryskiwanych roślin. Niestety są one bardziej podatne na znoszenie. Rozwiązaniem są rozpylacze o dużych lub bardzo dużych kroplach. Te z kolei nie pozwolą na tak duże pokrycie.

Gdzie poszukiwać części do opryskiwaczy?

Wiele części do opryskiwaczy jak i części do maszyn rolniczych możemy znaleźć w internecie. Niektórzy producenci umożliwiają dokonywanie zakupu bezpośrednio od nich (np. polski producent Agroplast). Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ:

  • możemy kupić potrzebne produkty i mamy pewność ich kompatybilności,
  • nie opłacamy pośredników,
  • o dany produkt możemy skierować zapytanie bezpośrednio do producenta,
  • towar wysyłany bezpośrednio z magazynu producenta,
  • dostęp do pełnej oferty konkretnego producenta.

Prócz wygody jaką dają nam zamówienia internetowe, dodatkowo zyskujemy możliwości dostępu do pełnej gamy towarów, w lepszej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kwitnący sadziec plamisty Previous post Sadziec plamisty 'Atropurpureum’ – sadzenie i pielęgnacja
kompresor bezolejowy Next post Dlaczego kompresor bezolejowy jest dobrym zakupem?