Zamontowana szara roleta zewnętrzna

Rolety zewnętrzne – dopasowane do potrzeb i… gustu

Rolety zewnętrzne to wiele możliwości, ale jeden cel: komfort domowników – między innymi zwiększają ich poczucie bezpieczeństwa. Poza funkcją praktyczną, rolety tego typu, gdy mają staranne wykonanie, dodają elewacji estetyki, często w nowoczesnym wymiarze.

Rolety zewnętrzne – dziś stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych – zapewniają między innymi komfortową temperaturę w gorące dni, dzięki ograniczeniu wpadania do pomieszczenia promieni słonecznych (w okresie  letnim). Natomiast w  okresie zimowym skutecznie zapobiegają utracie ciepła – zastosowanie takich rolet wpłynie pozytywnie na ogrzewanie budynku i jego koszty. Montaż rolet jest więc opłacalną inwestycją – w ten sposób wspieramy energooszczędność domu, rolety przyczyniają się do izolacji akustycznej wnętrza domu, a także umożliwiają całkowite zaciemnienie, chroniąc naszą prywatność. Nie bez znaczenia jest też funkcja rolet zewnętrznych do zadań specjalnych, czyli rolet antywłamaniowych. By rolety sprawdzały się podczas wyżej wymienionych zadań, muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Jakie aspekty wiążą się jeszcze z roletami i ich wyborem? O tym w dalszej części tekstu.

Rolety zewnętrzne – rodzaje

Zamontowanie rolet zewnętrznych – sposób montażu – zależy od ich rodzaju. Główne typy nowoczesnych rolet to:

  • rolety natynkowe – można je zamontować zarówno wtedy, kiedy budynek powstaje, jak i wtedy, gdy już długo jest eksploatowany;
  • rolety podtynkowe – można je zamontować na etapie ocieplania budynku;
  • rolety nadstawne – to rodzaj rolet zewnętrznych, których montaż odbywa się wraz ze wstawianiem okien lub podczas ich wymiany;
  • rolety nadprożowe – muszą być one uwzględnione już w projekcie budynku, gdyż trzeba je zamontować podczas wznoszenia ścian.

Jak więc widać, wybór najwyższej klasy rolet zewnętrznych jest duży. A co najważniejsze, można je bez straty na standardzie dopasować do swoich możliwości. Zarówno pod względem finansowym, jak i stanu czy etapu, na jakim znajduje się budynek.

Rolety antywłamaniowe – dla bezpieczeństwa domowników

Zamontowanie rolet antywłamaniowych z wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne materiałów (trwałe aluminium) i ze specjalną blokadą uniemożliwiającą podniesienie rolet oraz z odpornym pancerzem to znaczne zwiększenie bezpieczeństwa. Takie rolety ochronią domowników, kiedy ci są w domu, a nade wszystko sprawdzą się podczas ochrony naszego dobytku w momencie, gdy będziemy na krótszym czy dłuższym wyjeździe. Takie rolety zewnętrzne to możliwość zaadaptowania ich do różnych systemów. Mogą być zwijane do skrzynki aluminiowej – rolety  mogą być umieszczone na ścianie lub w ościeżnicy.

Zakup rolet – inwestycja w nowoczesność

Rolety zewnętrzne to także inwestycja w nowoczesność budynku. Zyskuje on takiego sznytu nie tylko pod względem wizualnym. Rolety zewnętrzne to także łatwa i nowoczesna obsługa, np. sterowanie zdalne za pomocą pilota. Najnowocześniejsze rozwiązania to także sterowanie roletami na przykład przy użyciu smartfona. Taką kontrolę rolet możemy zastosować z każdego miejsca na świecie, gdy nie ma nas w domu. To niejedyne rozwiązania, które łączą się z roletami zewnętrznymi. Bardzo wygodne i nowoczesne jest umieszczenie czujników wiatru i nasłonecznienia, które będą zintegrowane z roletami. Po odpowiednim ich zaprogramowaniu rolety na podstawie odczytu temperatury czy siły wiatru będą samodzielnego się zwijać i rozwijać.

Pancerz rolety – wytrzymałość i ważny element elewacji budynku

Jak już wcześniej wspomniano, rozwiązanie takie jak roleta zewnętrzna, jest rozwiązaniem bardzo estetycznym i nie odbiegającym od panujących trendów. Dzięki dość bogatej kolorystyce i fakturze istnieje możliwość dopasowania pancerzy rolet nie tylko do kolorystyki elewacji, ale i np. do drzwi czy stolarki okien. Tym bardziej, że w szerokiej ofercie rolet montowanych na zewnątrz istnieje możliwość wyboru kolorów drewnopodobnych o fakturze tego właśnie materiału. Takie rozwiązanie daje jeszcze jedną możliwość: roleta staje się rozwiązaniem uniwersalnym, które pasuje nie tylko do nowoczesnych i minimalistycznych elewacji budynków o takiej też bryle. Drewnopodobna faktura wpasuje się też pod względem estetyki do budynków bardziej tradycyjnych czy nawet rustykalnych. Warto też pamiętać o tym, że pancerze nowoczesnych rolet zewnętrznych sprawdzą się perfekcyjnie, jeśli chodzi o odporność na dość gwałtowne ostatnio czynniki atmosferyczne. Solidne w konstrukcji, a subtelne w wyglądzie, pancerze rolet ochronią stolarkę okienną czy szyby okien przed gradem i silnym wiatrem. Rolety zewnętrzne nie tylko dobrze wyglądają, ale służą niezależnie od warunków. Są więc pewną inwestycją.

Rolety zewnętrzne – zwłaszcza te w wygodnym w obsłudze nowoczesnym wydaniu – to inwestycja w estetykę budynku, bezpieczeństwo domostwa oraz… oszczędności. Jak już wspomniano, rolety minimalizują straty energii. Ważne jest jednak, by rolety nabyć u sprawdzonego producenta. Tam też możemy liczyć na fachowe doradztwo w razie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzieci pływają w dmuchanym basenie w ogrodzie Previous post Baseny dmuchane – frajda (nie tylko) dla najmłodszych
Robienie wiosennego obiadu ze szparagów Next post Pomysły na wiosenne obiady na tarasie